Skocz do zawartości

Przychód z inwestycji na FOREXie. Jak opodatkować? Kiedy?

Forex Podatki Funty Anglia Polska PIT Informacje Pomoc Prawo Opodatkowanie

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Anonimowy

Guest_Anonimowy
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 17:54

Dzień dobry.

Mam takie pytanie związane z inwestycją na FOREXie i potrzebuje jasnych odpowiedzi.

Przelałem na konto u Australijskiego Brokera "Vantage FX" kwote 400 funtów. Miałem te pieniądze w swoim koncie bankowym w Anglii ponieważ mieszkałem tam 14 lat i po prostu odkładałem. Te pieniądze były tam opodatkowane itp.
Warto zaznaczyć że te pieniądze wpłaciłem na to konto u brokera z mojego konta angielskiego po przyjeździe na stałe do Polski.

Po tym jak przelałem te pieniądze, zawarłem umowę z firmą "RetireYounfFX" która zajmuje się kontami u tego brokera w twoim imieniu i po prostu generuje zarobek za ciebie.

I teraz tak. Dowiedziałem się że to trzeba opodatkować pieniadze które będą zarobione.

Potrzebuje jasnych odpowiedzi na następujące pytania.

1. Jestem uczciwym człowiekiem i nie chce mieć później problemów, więc potrzebuje wiedzieć kiedy i jak się rozliczyć z tych pieniędzy które zarobię. Planuje zostawić te £400 na tym koncie u brokera otwarte na dwa lata i dopiero po tych dwóch latach chciałbym wyjąć te pieniądze zarobione. Potrzebuje żeby ktoś mi wyjaśnił jak trzeba postępować z tym wszystkim. Czy mam zgłosić np na PICie te pieniądze dopiero kiedy je wypłacę? Czy muszę się jakoś rozliczać z tych pieniędzy już teraz? Jak narazie zarobiłem £30 a tych nie wyjąłem.

2. Ile podatku odebrało by mi państwo? Oczywiście chce zapłacić ten podatek od kwoty którą zarobię, bo nie chcę mieć problemów i jestem uczciwym człowiekiem.

3. Czy to że wpłaciłem te pieniądze też trzeba zgłosić?

Byłbym wdzięczny za jakie kolwiek informacje, tylko proszę o proste tłumaczenie tych informacji ponieważ nie jestem oczytany w tych sprawach więc będzie trudne dla mnie to żeby to wszystko zrozumieć. Dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Forex, Podatki, Funty, Anglia, Polska, PIT, Informacje, Pomoc, Prawo, Opodatkowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy