Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek przy pracy

Wypadek

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomekXXX

TomekXXX

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 23:02

Witam

Będąc na umowie na czas określony która już się kończy miałem "wypadek przy pracy"
Mianowicie przez duże obciążenie siadło mi kolano.
Nie był to wypadek lecz pracując ciężko fizycznie zepsulem kolano.
Przelozony telefonicznie pytał mnie czy to było podczas pracy co mu potwierdziłem, lecz nie zgłaszałem do BHPowca.
Byłem ponad miesiąc na L4.
Po powrocie kolano nadal boli i nie mogę pracować fizycznie i pomimo że kończy mi się umowa to znów zapewne dostanę L4 bo nie mogę pracować.
Pracodawca poinformowal mnie że nie przedłuży że mną umowy.

Czy wobec tego mogę domagać się jakiegoś odszkodowania?

Wracam do pracy na kilka dni, czy mam cos zgłosić BHPowcowi?

Nie mam ubezpieczenia grupowego.

Proszę o poradę.

Tomek

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 12:48

BHP musisz zgłosić wypadek przy pracy, bo tylko na takiej podstawie możesz starać się o odszkodowanie z ZUS. Musi być sporządzony protokół na okoliczność wypadku.Także, jeśli ZUS stwierdzi, że był to wypadek, a nie wypadek związany z wcześniejszą chorobą kolana, będziesz mógł domagać się od pracodawcy zapłaty za zwolnienie lekarskie 100 procent.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13426 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 grudzień 2018 - 13:30

Ale jaki wypadek przy pracy, co ma zgłaszać, przecież tu nie wystąpił żaden wypadek. Tomek sam tak napisał. Odszkodowanie od pracodawcy nie jest należne.

#4 logan

logan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 14:58

trudno cokolwiek powiedzieć ale zamiast pisać czy tak czy nie zastanówmy się nad definicją i rozłóżmy ją na czynniki pierwsze 

taka definicja jest na stronie : https://voxveritas.p...-odszkodowanie/

"Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie (1), wywołane przyczyną zewnętrzną (2), powodujące uraz lub śmierć (3), które nastąpiło w związku z pracą (4) :

• podczas wykonywania lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych,
  • podczas wykonywania lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez odrębnego polecenia,
  • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

"

nagłe zdarzenie powodujące uraz więc nie wiem czy to się łapie na twoją dolegliwość a możesz napisać coś więcej ? 

co to za praca ? Jak długo tam pracowałeś ? 

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 15:02

trudno cokolwiek powiedzieć ale zamiast pisać czy tak czy nie zastanówmy się nad definicją i rozłóżmy ją na czynniki pierwsze 

taka definicja jest na stronie

"Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie (1), wywołane przyczyną zewnętrzną (2), powodujące uraz lub śmierć (3), które nastąpiło w związku z pracą (4) :

• podczas wykonywania lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych,
  • podczas wykonywania lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez odrębnego polecenia,
  • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

"

nagłe zdarzenie powodujące uraz więc nie wiem czy to się łapie na twoją dolegliwość a możesz napisać coś więcej ? 

co to za praca ? Jak długo tam pracowałeś ? 

najgorsi to ci co robią "wklejki" jak nikt już nie czeka na odpowiedź

#6 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 15:58

Bedzie informacja dla potomnych, żeby nie zakładać nowych wątków. :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wypadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych