Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wigilia dniem wolnym od pracy w 2019 r.?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671809 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 20:51

Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia 2019 r. może być dniem wolnym od pracy. Obecnie to dzień pracy. Pracodawcy mogą jedynie z dobrej woli przyznać pracownikom wolne 24 grudnia. Powstał projekt ustawy dodający do dni wolnych od pracy Wigilię Bożego Narodzenia. Zmiana miałaby obowiązywać już od 2019 r.

Powrót do artykułu: Wigilia dniem wolnym od pracy w 2019 r.?

#2 Guest_zaba

Guest_zaba
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 20:51

po co? bez sensu, nie ma takiej potrzeby, a kto potrzebuje to sobie urlop weźmie. Nie wszyscy obchodzą święta w Polsce.

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:46

Moim zdaniem Wielki Piątek nie ma potrzeby, ale Wigilia rzeczywiście wolna by się przydała. Żeby się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia trzeba mnóstwo pracy (szczególnie kobiety wiedzą o co chodzi;D), jeszcze same dojazdy do domów rodzinnych zabierają kilka godzin. Ja zawsze muszę brać tego dnia urlop wypoczynkowy, a wcale wtedy nie "wypoczywam". Przygotowanie do świąt dla niektórych to też ciężka praca. Zresztą wydaję mi się, że w Polsce to Wigilia jest najbardziej wyczekiwanym dniem świątecznym w ciągu roku i "najhuczniej" obchodzonym, mimo że najważniejszym świętem jest Wielkanoc. A akurat jest dniem pracy.

#4 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:29

Super... te dni są ważne...ciesze się :))

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 12:09

Już dwa dni świąt w grudniu powodują, że moje wynagrodzenie jest niższe o 400 zł, dodadzą kolejny i 600 zł mam z wynagrodzenia w plecy - pogratulować tym, którzy  wynagrodzenie miesięczne dostają - dla mnie liczy się każda przepracowana godzina, bo 500+ nie dostaję i na moje dziecko zarabiać muszę sam, a jeszcze państwo mnie z tego okrada takimi głupimi pomysłami.

#6 Guest_kena

Guest_kena
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 18:42

Gosciu. Najlepiej to ty nie wychodź z roboty wcale, tylko za... pracowuj się do skutku, wtedy będziesz miał pieniąchów , o lalala ! itde, itpe, !!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:35

Polska jak widzę jest państwem kościelnym, jak Watykan, skoro WSZYSTKIE święta kościelne muszą być wolne od pracy. To jest dyskryminacja osób, które świąt nie obchodzą i nie chcą mieć akurat wolnego, ale większość chce więc być musi...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych