Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie nowe obowiązki dla pracodawców wprowadza ustawa o pracowniczych planach kapitałowych

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102485 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:03

Pracownicze plany kapitałowe to nowa forma oszczędzania współfinansowana przez osoby zatrudnione i pracodawców, z dodatkowym, niewielkim udziałem środków dotowanych przez państwo. Gromadzone w ten sposób oszczędności będzie można wykorzystać po osiągnięciu wieku 60 lat. Zasadniczo będą one wypłacane w ratach, przez okres 10 lat. Utworzenie i prowadzenie PPK będzie nowym obowiązkiem podmiotów zatrudniających.

Powrót do artykułu: Jakie nowe obowiązki dla pracodawców wprowadza ustawa o pracowniczych planach kapitałowych

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:03

Juz tez nie przesadzajmy ze tych obowiązków dojdzie az tak wiele... Jak juz wybrana zostanie instytucja finansowa to wlasciwie ona bedzie dopilnowywała wiekszosc kwestii administracyjnych.

#3 Puwas

Puwas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 21:50

Na szczęście są spółki, które pomagają w pozyskiwaniu kapitału, np. https://blueoak.pl/uslugi/newconnect. Mam koleżankę, której firma korzystała z tego typu finansowania - teraz rozwijają się lepiej niż kiedykolwiek. Polecam dowiedzieć się co można zrobić w tym kierunku.

#4 Guest_Hanka

Guest_Hanka
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:22

Kompletnie sie nie znam na inwestowaniu. Takie tematy zazwyczaj załatwia za mnie partner, ale fakt jest taki ze na emeryture za mnie nie odlozy. No i tez nigdy nie wiadomo co sie wydarzy za 30 lat, wiec jak dla mnie czas najwyzszy zeby panstwo dolozylo i od siebie cokolwiek dla emerytow. A skoro ppk bedzie tez zajmowalo sie inwestowaniem tego co juz udalo sie zaoszczedzic to jest za. Podejrzewam ze duza czesc ludzi podobnie nie ogarnia inwestycji i beda chcieli zeby ktos robil to za nich, wiec licze ze program przejdzie

#5 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 11:07

Niektórzy pracodawcy narzekają a inni wręcz widzą w tym potencjał i sposób na przyciągnięcie pracowników do firmy, wiadomo jaki dziś jest rynek pracy, braki kadrowe ma chyba każdy przedsiębiorca, jak będzie dopłacał więcej jest szansa że dla pracowników będzie bardziej konkurencyjny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych