Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeniesienie niektorych KUP na kolejny miesiąc

KUP Kolejny miesiąc Przeniesienie niektórych kosz

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MSK

MSK

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:48

Witam,

Czy istnieje możliwość zaksiegowania niektorych kosztów w spółce z o.o. nie w miesiacu, ktorego dotycza tylko poprzez przeniesienie ich na kolejny miesiąc??

#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18336 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 grudzień 2018 - 10:06

Do ksiąg rachunkowych okresu sprawozdawczego należy wprowadzić, w postaci zapisu, każde zdarzenie, które nastąpiło w tym okresie sprawozdawczym (art. 20 ust. 1 ustawy o rachunkowości). Przez okres sprawozdawczy rozumie się okres, za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe w trybie przewidzianym ustawą lub inne sprawozdania sporządzone na podstawie ksiąg rachunkowych (art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy). W praktyce termin "okres sprawozdawczy" ma zastosowanie do rozliczenia miesięcznego, a następnie do rozliczenia rocznego.



#3 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12672 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 grudzień 2018 - 22:00

Witam,

Czy istnieje możliwość zaksiegowania niektorych kosztów w spółce z o.o. nie w miesiacu, ktorego dotycza tylko poprzez przeniesienie ich na kolejny miesiąc??

 

Jest taka możliwość, ale gdy faktury kosztowe firma otrzyma z takim opóźnieniem, że już nie da się ich zaksięgować do właściwego miesiąca. Nie powinno się wybierać które koszty zaksięgujemy a które przeniesiemy na późniejszy miesiąc, bo tak nam pasuje. 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: KUP, Kolejny miesiąc, Przeniesienie niektórych kosz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych