Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dni wolne na opiekę nad dzieckiem 2019 - wzór wniosku

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671587 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 08:43

Dni wolne na opiekę nad dzieckiem do lat 14 w 2019 r. przysługują pracującym rodzicom w niezmienionym wymiarze. Aby otrzymać dni wolne na dziecko, należy złożyć stosowny wniosek. Pracownik decyduje, czy chce wykorzystać zwolnienie w dniach, czy w godzinach. Sprawdź, jak wygląda wzór wniosku o opiekę na dziecko.

Powrót do artykułu: Dni wolne na opiekę nad dzieckiem 2019 - wzór wniosku

#2 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 08:43

Witam, interesuje mnie znaczenie oświadczenia o zamiarze korzystania z dni wolnych na opiekę nad dzieckiem. Czemu służy składanie takiego oświadczenia? Czy nie wystarczy sam wniosek o dni wolne? Na początku roku pracownik może przecież jeszcze nie wiedzieć czy będzie korzystał z tego uprawnienia czy nie...

#3 Guest_Elka

Guest_Elka
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:49

Dzień dobry, czy składanie oświadczenia o zamiarze korzystania z dni wolnych na opiekę nad dzieckiem jest konieczne? Gdzie mogę znaleźć informację na ten temat?

#4 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 00:45

Pracuję w systemie zmianowym 12 godzinnym. Czy po złożeniu wniosku o urlop w dniach - dostanę pełne 2 dni urlopu zgodnie z moim czasem pracy (24 godziny), czy może mimo wyboru urlopu w dniach dostanę 1 dzień  + 4 godziny wolnego ?

#5 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 10:57

witam, w firmie wprowadzono rozporządzenie ze 2 dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem można wykorzystać dopiero jeżeli w pełni wykorzystało się swój urlop roczny. Proszę o informację czy jest to zgodne z prawem.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:20

witam, w firmie wprowadzono rozporządzenie ze 2 dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem można wykorzystać dopiero jeżeli w pełni wykorzystało się swój urlop roczny. Proszę o informację czy jest to zgodne z prawem.

Jest to niezgodne z prawem.

#7 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:51

Witam, córka ukończyła 14 lat 01.03.2019 r. czy w 2019 mogę korzystać z dwóch dni opieki? I czy to wolne miałabym do jej urodzin czy też po urodzinach w ciągu roku?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:59