Skocz do zawartości

Zdjęcie

WC: razem z łazienką czy osobno?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:38

Na rynku nieruchomości z reguły można zaobserwować mieszkania, gdzie WC znajduje się w łazience. Deweloperzy w ostatnich latach często decydowali się na takie właśnie rozwiązanie argumentując, że klienci wolą mieć o kilka metrów większą sypialnię lub salon. Czy wybór takiego mieszkania to na pewno właściwa decyzja? Przed jej podjęciem warto zastanowić się, jakie plusy i minusy płyną z posiadania oddzielnego WC.

Powrót do artykułu: WC: razem z łazienką czy osobno?

#2 Guest_Izabella

Guest_Izabella
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:38

Mieszkam w domu i u mnie jest osobno łazienka i wc. Dla mnie to dobre rozwiazanie jak ktoś ma potrzebne to nie musi czekać jak druga osoba prysznic skończy brać. Wc nie jest duże tak aby się zmieściła umywalka i sedes i tyle. Teraz jeszcze u mnie jest deska myjąca USPA zamontowana na toalecie bidet to by się nie zmieścił. W łazience jest więcej już tych urządzeń wiadomo prysznic, wanna, pralka, półki.

#3 Mocca30

Mocca30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:44

Preferuję osobno WC i łazienkę, dla mnie to kryterium kluczowe podczas wyboru mieszkań. Przy zakupie mieszkania zwracałem na to uwagę i odrzucałem mieszkania, w których WC było w jednym pomieszczeniu z łazienką. Wygoda jest spora, przy większej rodzinie nie wyobrażam sobie mieć jednej łazienki na wszystkie te osoby.

#4 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:53

Moim zdaniem osobno :) Natomiast należy sobie odpowiedzieć na pytanie- czy miska z kołnierzem czy bez? Wszystkie wady i zalety można przeczytać na https://www.dekoport...-o-wc-bez-rantui mi właśnie ten artykuł pomógł w dokonaniu dobrego wyboru :)

#5 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 17 luty 2019 - 11:11

Ciekawi mnie w jaką miskę wc zainwestowaliście? Woleliście bezkołnierzową czy z kołnierzem? 

#6 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 18 luty 2019 - 12:15

Najlepiej osobno, ale czasami nie ma wyboru oraz trzeba mieć razem (szczególnie jeśli pomieszczenie jest tak małe,ze nie mozna wydzielić osobno łazienki plus osobno wc....)

Typowe kołnierzowe miski już dawno są passe..... Nie dosć, ze nie wygladają zbyt dobrze, to jeszcze praktycznie niemożliwe jest ich odpowiednie doczyszczenie. Współczesne miski posiadają mini kołnierze, które skutecznie zatrzymują wodę,jednocześnie są proste w utrzymaniu w czystości. Szczególnie jeśli mają dodatkowo powłokę maxi clean.

Polecam szczególnie ceramikę Catalano

https://www.banyo.pl...5-Catalano.html

#7 Bartek299

Bartek299

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 09:22

Wydaje mi się, że lepiej osobno, choć zdania są podzielone. Apropo łazienki i wc to zastanawiam się nad zamówieniem https://wyposazeniel.../wc/podwieszane sadzicie, ze podwieszane toalety wygladaja lepiej od tradycyjnych czy gorzej? 

#8 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 13 maj 2019 - 06:49

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie łazienki połączonej z toaletą, im więcej osób mieszka w jednym mieszkaniu tym większy problem. Moi teściowie nawet rozdzielali swoją łączoną, bo za dużo czekało się na swoją kolej. U mojej siostry w czerwcu szykują się takie zmiany w łazience.  Gdzie szukaliście swojego wyposażenia łazienki, możecie coś doradzić? Troszkę informacji znalazłam w poradniku o wyposażeniu do łazienki http://blogseniora.p...e-do-lazienki/ na co jeszcze zwrócić uwagę? Obiecałam siostrze, że pomogę jej w zmianach w mieszkaniu i chciałabym sobie z tym poradzić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych