Skocz do zawartości

Korekta dokumentów a przelew

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:54

Witam, muszę dokonać korekty dokumentów za sierpień. Z tego tytułu powstanie niedopłata w ZUS. Korektę dokumentów chciałabym wysłać dzisiaj, a przelew/dopłatę jutro. Czy mogę tak zrobić, chodzi mi o to czy ZUS mi jakichś odsetek nie naliczy.

#2 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:22

Witam, muszę dokonać korekty dokumentów za sierpień. Z tego tytułu powstanie niedopłata w ZUS. Korektę dokumentów chciałabym wysłać dzisiaj, a przelew/dopłatę jutro. Czy mogę tak zrobić, chodzi mi o to czy ZUS mi jakichś odsetek nie naliczy.

Powiedz czego dotyczy? mamy zgadywać?

wynagrodzenie, pomyłka, choroba?

#3 Guest_magoo

Guest_magoo
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:25

wysyłasz przelew na kwotę niedopłaty + odsetki od kwoty niedopłaty liczone od terminu płatności składek czyli 17 wrz (15 - ty sb)

#4 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:29

Dotyczy składek. Naliczono zdrowotną, a powinna być jeszcze emerytalna i rentowa. Składki opłacamy do 5 każdego miesiąca.

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4846 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:32

Płacisz składki społeczne + odsetki, ale na zdrowotnej powinna powstać nadpłata.

#6 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:34

Odsetki od 05.09.2018 do terminu płatności zaległości? Tak na zdrowotnej jest nadpłata, ale że teraz do ZUS wysyłamy jeden przelew to niedopłate pomniejsze o nadpłatę.

#7 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:36

Kwota odsetek wyszła mi 0 zł. Bo to niska kwota jest do dopłaty

#8 Guest_gośka

Guest_gośka
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:03

Należy pomniejszyć przelew składek społecznych o nadpłatę składek zdrowotnych oraz naliczyć odsetki. Osobiście zawsze dzwonię do ZUS po wysłaniu Korekt. Pani z działu rozliczeń powinna widzieć korekty na następny dzień. Powinni powiedzieć ile należy dopłacić i ile jest odsetek.

Podatek koryguje się w miesiącu dokonania fizycznej korekty pomniejszając kwotę należną za dany miesiąc o kwotę nadpłaty, następnie w PIT R wykazać kwoty już po korekcie w miesiącach, w których zostały skorygowane. US będzie wtedy widział różnicę między przelaną kwotą zaliczki a należnym podatkiem.

Za lata ubiegłe przy nadpłacie należy do PIT 11 dołączyć informacje, że dokonało się korekty za dany rok aby podatnik mógł sobie to rozliczyć w rocznym rozliczeniu za 2018 r.

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12655 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 grudzień 2018 - 21:51

gośka, odsetki tu nie wychodzą, nie widziałaś  wpisu Marii ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych