Skocz do zawartości

Legitymowanie

Policja

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_adixxx

Guest_adixxx
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:22

Witam, jakis czas temu na spotkaniu ze znajomymi podjechala do nas policja, ja nie widzialem tego bo stalem tylem do drogi, podszedl do nas policjant zapytal czy kazdy jest pelnoletni i zaczal nas spisywac. Nie przedstawil, nie pokazal legitymacji, nie podal powodu ani przyczyny prawnej, odmowil rowniez okazania legitymacji na moja prosbe. Kiedy zaczynal spisywac mnie okazałem mu dowod trzymajac w rece, on natomiast narzucal mi zdanie ze sad teraz wydal obowiazek aby dawad dowod do reki. Dookola stalo z 6 znajomych ktorzy wszystko widzieli. Ja nadal odmawialem, w koncu wzial mnie do radiowozu, kazal wyjac rzeczy i mnie przeszukal, kiedy dowod lezal na stoliku wzial go sobie aby spisac dane. Na nowych dowodach nie ma adresu zamieszkania wiec po jego zapytaniu bez oporu mu podalem. Sprawdzili wszystko w bazie wraz z telefonem. Nie pytal mnie o nic z danych aby potwierdz czy sa zgodne z tym co spisal z dowodu. Po sprawdzeniu wszystko sie zgadzało wiec powiedział ze moge wziac rzeczy i mnie wypuscili. Nie powiedział ze bedzie wobec mnie wszczete jakiekolwiek postepowanie. Teraz dostałem powiadomienie ze mam sie stawic aby wyjsnic sprawe o WYKROCZENIE ZE NIEWYLEGITYMOWALEM SIE. Byłem, zlozylem zeznania, a teraz zostanie to wyslane do sadu o rozpatrzenie i wyznaczenie kary. Jak myslicie co sie moze wydarzyc, czy sad moze uznac ze nalezy mi sie mandat czy po prostu jakies pouczenie. Co wy o tym sadzicie?

#2 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 11:23

Najprawdopodobniej dostaniesz wyrok nakazowy za wykroczenie z art. 65 par. 2 k.w. od którego przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu w terminie 7 dni ( patrz pouczenie na wyroku). Jeśli grzywna będzie "do przyjęcia" to nie radzę wnosić sprzeciwu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Policja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych