Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tania forma ogrodzenia dużej powierzchni

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 07:45

Bo chodzi o działkę 18 arową. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i były w stanie podpowiedzieć jakie formy ogrodzenia tak dużej powierzchni będą najtańsze?

#2 ivojim

ivojim

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:18

Tak na szybko przychodzi mi do głowy siatka leśna, węzłowa.

Jej zalety do duża elastyczność, trwałość. Stosunkowo łatwo się ją montuje, bo można ją rozwinąć na określonej ilości kołków drewnianych. Jest też stosunkowo tania w przeliczeniu na metry bieżące.

Specyfikacja wybranych siatek dostępna jest tutaj pod linkiem: https://www.metalurg...a-lesna-wezlowa

#3 pomocna

pomocna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:58

Tylko wiesz, tanio wcale nie znaczy dobrze. Najtaniej wiadomo wyjdzie siatka, słupki i podmurówka do tego, prościej gotową w sumie a nie zalewanie. Jak bierzesz siatkę to nie radzę powlekaną, mam taką i po 5 latach nadaje się do wymiany, kruszy się. A od przodu działki, przy bramie doinwestuj w lepsze ogrodzenie, ja zmieniałam w zeszłym roku od frontu właśnie tą moją siatkę nieszczęsną. Szukałam w sensownej cenie i wybrałam modułowe jońca z przęsłem panelowym, takim jak brama to się ładnie zgrywa. Podoba mi się. I na pewno nie ma porównania z trwałością. 

#4 Guest_mariano

Guest_mariano
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 23:13

lepsza siatka niż nic, niektórzy to i bez podmurówki robią. ja będę robić na wiosnę i metalowe z przodu będzie bo żona chce koniecznie na czarno, modulowe to kamień to brązowe pewnie? 

#5 pomocna

pomocna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 23:14

betonowe dokładnie, wygląda jak kamień, ja mam ciemny grafit, prawie jak czarny. też chciałam na ciemno i jest w sam raz. przęsło czarne wiadomo to bloczki jak są trochę jaśniejsze to tym lepiej 

#6 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 23:34

Siatka, albo zasadzić tuje. Albo jedno i drugie. 

#7 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 408 postów

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:48

Tuje nie są tanie. Siatka moim zdaniem najlepsza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych