Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okres wypowiedzenia umowy o pracę - jak liczyć, przykłady

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 21:27

Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim, /pracuje na czas nieokreslony/ czy moge zlozyc wypowiedzenie?

#22 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 591 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 21:42

Pracownik może wypowiedzieć umowę w każdym czasie 

#23 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 07:27

Czy moze byc tak, ze pracodawca moze liczyc moje wypowiedzenie od dnia gdy wroce ze zwolnienia?

#24 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 14 czerwiec 2019 - 07:31

nie

#25 Guest_iron

Guest_iron
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2019 - 08:33

Witam, jeśli pracuję w firmie od 1 sierpnia 2016 to aby uniknąć 3 miesięcznego wypowiedzenia muszę je złożyć do końca czerwca?

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2019 - 08:51

tak

#27 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:10

Witam, ja mam podobne pytanie, tylko związane z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Zatrudniona jestem od stycznia a wypowiedzenie złożyłam 19 czerwca. Czy wchodzę już w miesięczny okres wypowiedzenia ? Z góry dziękuje za informacje.

#28 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 07:43

Od którego stycznia?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 07:52

Witam, ja mam podobne pytanie, tylko związane z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Zatrudniona jestem od stycznia a wypowiedzenie złożyłam 19 czerwca. Czy wchodzę już w miesięczny okres wypowiedzenia ? Z góry dziękuje za informacje.

Jeżeli umowę masz zawartą 8 stycznia lub później, to łapiesz się na dwutygodniowy, jak umowę masz zawartą między 1 a 7.01, to niestety obowiązuje cię już miesięczny okres.

#30 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 14:28

Witam dałem mojemu już byłemu pracodawcy rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia bo mi pieniędzy przez prawie 3 miesiące nie wypłacał. Z tego co czytałem jak i radca prawny mi mówił że mimo to przysługuje mi wynagrodzenie za okres 2 tygodni jednak pracodawca mi ich nie wypłacił. Miał już kontrole z pipu i załatwił tak ze mu się upiekło a ja dalej nie otrzymałem pieniędzy za te 2 tygodnie co mogę zrobić ?

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 14:56

Sąd pracy

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 06:26

Miał już kontrole z pipu i załatwił tak ze mu się upiekło a ja dalej nie otrzymałem pieniędzy za te 2 tygodnie co mogę zrobić ?

Wezwanie do zapłaty do pracodawcy, jak nie da to efektu, pozew do Sądu Pracy o zapłatę - powinno to pójść w uproszczonym trybie nakazowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy