Skocz do zawartości

Zajecia komornicze-zbieg.

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Małgorzatka

Guest_Małgorzatka
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 14:13

Witam, Proszę o odpowiedź na następujace pytanie: pracownik ma zajęcie komornicze niealimentacyjne u jednego komornika np. A , nastepnie przychodzi zajęcie od drugiego komornika np. B...to ja odpisuję temu komornikowi B, że ma zajęcie u komornika A. I dalej komornik B przeslał mi pismo ,że przekazuje sprawę komornikowi A ( i jemu też przesłał takie samo pismo tj. temu komornikowi A)...i teraz jest problem, bo komornik A twierdzi ,że on nie wiedział o zbiegu, bo ja jako pracodawca go nie poinformowałam?....A wy informujecie w takim przypadku ?..przecież on już dostał pismo od komornika B..sam powinien upominac się o przekazanie akt...a nie czekać na nasze pismo..cos mi się wydaje, że u tego komornika zawalili sprawę i teraz mnie wskazali jako winnego :(

#2 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 14:42

Miałaś wysłać do obu komorników i oni mieli ustalić, który uznaje się za  właściwego a do tego czasu wysyłać kasę do tego pierwszego.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18336 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 listopad 2018 - 14:49

Witam, Proszę o odpowiedź na następujace pytanie: pracownik ma zajęcie komornicze niealimentacyjne u jednego komornika np. A , nastepnie przychodzi zajęcie od drugiego komornika np. B...to ja odpisuję temu komornikowi B, że ma zajęcie u komornika A. I dalej komornik B przeslał mi pismo ,że przekazuje sprawę komornikowi A ( i jemu też przesłał takie samo pismo tj. temu komornikowi A)...i teraz jest problem, bo komornik A twierdzi ,że on nie wiedział o zbiegu, bo ja jako pracodawca go nie poinformowałam?....A wy informujecie w takim przypadku ?..przecież on już dostał pismo od komornika B..sam powinien upominac się o przekazanie akt...a nie czekać na nasze pismo..cos mi się wydaje, że u tego komornika zawalili sprawę i teraz mnie wskazali jako winnego :(

No bo jesteś winna, ty masz obowiązek powiadomić wszystkich komorników o zbiegu

#4 Guest_gośka

Guest_gośka
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:37

Jak macie np. dodatkowo wypłatę w miesiacu nagrody to informujecie komornika, że w takim miesiącu poza wynagrodzeniem została wypłacona nagroda w wysokości... czy zwyczajnie potrącacie więcej pozostawiając kwotę wolną?

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4872 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:45

Zwyczajnie potrącamy.

Co innego jest wystawienie zaświadczenia o zarobkach, zgodnie z otrzymanym zajęciem wynagrodzenia.

#6 Guest_goska

Guest_goska
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:55

ok. ja też tylko potrącam, nie informuję. Chyba, że jest aktualizacja zajęcia to wtedy, rzecz jasna, informuje o zarobkach za ostatnie 3 miesiace

#7 G.S.

G.S.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:48

Nieco więcej na temat zbiegu egzekucji <-- można przeczytać na blogu dla dłużników tutaj.

Kochane kobiety z www.Kobieco.pl pozdrowienia!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych