Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w organizacji uczelni już 1 października 2019 r.


wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32754 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 01:46

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce podpisana przez Prezydenta. Już 1 października 2019 r. zmienią się przepisy dotyczące stypendiów oraz regulacje dotyczące kształcenia doktorantów.

Powrót do artykułu: Zmiany w organizacji uczelni już 1 października 2019 r.

#2 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 26 listopad 2018 - 01:46

Istotny jest też przepis materialny (nie przejściowy, co oznacza, iż ma być stosowany także w przyszłości, a nie tylko w chwili wejścia w życie ustawy), przewidujący że „w przypadku uzyskania kategorii naukowej skutkującej koniecznością zmiany nazwy uczelni (…), uczelnia może posługiwać się nazwą dotychczasową” (art. 16 ust. 4). Może się zatem zdarzać, że uczelnie – po utracie stosownych kategorii – zawodowe – będą posługiwać się bez ograniczeń nazwą „uniwersytet”. Kompletnie przekręcone przez autora. Ten zapis odnosi się do jednej z dwóch zmian: do nabywania uprawnień, a nie utraty ich (jak sugeruje autor) - co jest opisane w innym miejscu ustawy. Proszę o sprostowanie.

#3 Guest_Lubek

Guest_Lubek
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 14:44

zmiany nie są wielkie ale i tak sporo namieszają.. Studenci muszą pisać cale regulaminy samorządów na nowo przez zmieniające się zasady i nowe organy takie jak np. Rada Kierunków czy Dyscyplin. Studiuję Administrację na Kolegium Jagiellońskim i właśnie moi znajomi z samorządu teraz nad tym pracują.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych