Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oprogramowanie szpitali

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mella

mella

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 21:00

Spotkaliscie sie z czyms takim? Chodzi mi o cyfryzacje szpitali. Moze zaobserwowaliscie to zjawisko?

#2 mariuszgronek

mariuszgronek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 24 listopad 2018 - 11:56

Z tego co ja zaobserwowalem to ten proces caly czas ma miejsce. Wszystko natomiast swoje musi trwac bo przestawic tak wielka machine by dzialala w zupelnie inny sposob niz dotychczas moze byc dosc duzym wyzwaniem. Wiesz, moim zdaniem nie ma sie co opierac postepowi technologicznemu .. tak jak kiedys nie bylo dajmy na to telefonii i ludzie wysylali listy .. tak teraz trzeba isc z duchem czasu, uczac sie bez wzgledu na wiek podstawowej obslugi komputera/internetu. W niedalekiej przyszlosci bedzie mozna zrealizowac chociazby elektroniczne recepty jak i zwolnienie u lekarza - szczerze to nie moge sie doczekac. Jesli chodzi o cyfryzacja służby zdrowia to jest kilka firm podejmujacych to wyzwanie .. najbardziej znana to Lideo - https://www.lideo.tech/ Przyszlosc jak widac prezentuje sie w bardzo pozytywnych kolorach.

#3 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 11:16

Wydaje mi się, że cyfryzacja nastąpiła już dawno temu

#4 gosiabakier

gosiabakier

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 20:49

Kazdy ma chyba wyrobiona opinie na ten temat. Jak zwykle glosy sa podzielone na te negatywne jak i pozytywny. Odnosze takie wrazenie ze wiecej jest jednak negatywnych. Mieszkam w centrum Polski .. jakos nie mam mozliwosci zapisania sie na wizyte korzystajac z internetu. Powiem wiecej .. czesto jest trudno sie nawet dodzwonic do przychodni. Pomijam juz nawet fakt oczekiwania w kolejce na jakis zabieg badz tez badanie .. gdzie potrafi sie to ciagnac dlugmimi miesiacami .. w przypadkach ekstremalnych to nawet latami. Naprawde lepiej jest zaplacic te pare zloty i poszukac jakiegos prywatnego gabinetu. Orientujecie sie moze gdzie w Łodzi znajdziemy najlepszych specjalistow? Troche szperalam w sieci i udalo mi sie znalezc Enel-Med cm.enel.pl/centrum-medyczne/nasi-lekarze/ Ma praktycznie same pozytywne opinie w serwisach do oceniania. Moze ktos doradzi cos wiecej .. bede wdzieczna :) Pozdrawiam

#5 trwały

trwały

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:27

Pojawia się coraz więcej ułatwień - zarówno dla personelu szpitali/przychodni, jak i dla samych pacjentów. Oczywiście najbardziej zaawansowane oprogramowanie wdrażane jest głównie w prywatnych placówkach, jednak w publicznych również zauważalny jest spory postęp w podejściu do zmniejszenia biurokracji i kolejek. System mMedica, które wdraża firma http://georg.com.pl/, pozwala na e-rejestrację (umawianie się na wizyty on-line), podgląd na planowane wizyty, bieżący dostęp do dokumentacji medycznej - wszystko to pozwala na skrócenie kolejek i umożliwia pacjentom skupienie się na leczeniu. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych