Skocz do zawartości

Wystawianie faktur dla zagranicznej firmy. Rozliczanie z faktur.

faktura vat podatek

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 19:18

Witam. Mam współpracę z pewną polską firmą, dzięki której dorabiam w taki sposób że za daną liczbę zarejestrowanych użytkowników dostaję wynagrodzenie. Wystawiam im także fakturę, fakturę muszę wystawiać w EUR ponieważ ich prowadzi czeska firma. Na fakturze nie wpisuję nic w polu VAT tylko tyle że jest do obciążenie zwrotne.

Przelew przychodzi na moje konto w złotówkach - bank pobiera 5 zł za przewalutowanie.

Na moje konto przyszło już parę przelewów, mam podpisaną umowę ale nie byłem z tym w Urzędzie Skarbowym, bo nie wiedziałem że będzie się mnie to tyczyć. Od stycznia bieżącego roku łącznie otrzymałem od nich 660 euro.

Da się jakoś cało wyjść z tego? Żadnej kontroli jeszcze nie miałem, aczkolwiek wolę dmuchać na zimne.

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 19:20

dodam, że umowę mam podpisaną jako osoba prywatna, gdyż nie posiadam żadnej działalności gospodarczej. Nigdy także z podatku się nie rozliczałem bo nie mam jeszcze stałego dochodu. Jest to w sumie mój jedyny który się pojawia co miesiąc.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12661 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2018 - 20:19

"Wystawiam im także fakturę, fakturę muszę wystawiać w EUR ponieważ ich prowadzi czeska firma"

ciekawe na jakiej podstawie wystawiasz faktury skoro nie prowadzisz działalności gospodarczej  :wub: 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktura, vat, podatek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych