Skocz do zawartości

Wymeldowanie a mieszkanie zastępcze

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 14:54

Witam. Mam taką nietypową sprawę, mianowicie wraz z moim synem mam stały meldunek pod adresem , gdzie dom został zburzony , i działka jest w trakcie sprzedaży, moja matka nie informowała mnie abym miała sie z tamtąd wymeldować, czy mogła to zrobic bez mojej wiedzy , ja nie mam sie teraz gdzie podziac z synem i czy należałoby w kwestii mojej matki zapewnic mi i mojemu synowi mieszkanie , bądź pomoc finansowa z jej strony z tego względu? Nadmienię jeszcze ze nie mieszkałam tam już od dobrych 20 lat... Sprawa nie cierpiąca zwłoki...

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:07

Meldunek nie daje Ci żadnego prawa do nieruchomości. Jeśli właścicielem jest mama to mogła sobie zrobić z działką co jej się żywnie podoba. Skoro od 20 lat tam nie mieszkasz to zapewne mieszkasz gdzie indziej, mama zatem nie musi Ci zapewniać żadnej pomocy finansowej, bo Cię nie eksmitowała przecież.

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:35

Rzecz w Tym Czy mogła mnie i mojego syna bez mojej wiedzy wymeldować? 

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:39

Jeśli tam nie mieszkasz to mogła. Robi się to administracyjnie.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:44

W związku z tym nie mogę teraz starać się o mieszkanie dla mnie i syna z urzędu miasta bo nie mam meldunku? 

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:51

Z Twojego maila wynika, że od 20 lat mieszkasz gdzie indziej. Zatem nasz jakieś lokum. A zatem sprawdź sobie w UM czy przysługuje Ci lokal komunalny.

#7 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 15:55

Z tego co wiem to te osoby które nie posiadają stałego zameldowania, nie mogą się starać o mieszkanie z UM...

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18327 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 listopad 2018 - 16:32

Nie mieszkasz tam od 20 lat a teraz jest co to sprawa nie cierpiący zwłoki?
Mogłaś dawno zostać wymeldowana, ponieważ nie zamieszkiwałaś w domu.
Mama mogła że swoim domem zrobić co tylko chciała.
Wątpię, aby przysługiwało ci jakieś lokal, przecież gdzieś mieszkasz.

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 20:09

Z tego co wiem to te osoby które nie posiadają stałego zameldowania, nie mogą się starać o mieszkanie z UM...

O mieszkanie komunalne mogą starać się przede wszystkim osoby spełniające odpowiednie kryteria dochodowe i mieszkaniowe. Zadzwoń sobie do UM i się dokładnie wywiedz jakie w Twojej gminie obowiązują kryteria.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych