Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRACA podczas urlopu rodzicielskiego

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dolllka

dolllka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 18:25

proszę o pomoc

do 13 stycznia 2019 przebywam na url. rodzicielskim, mam oferte pracy którą chciałabym podjąć jak naszybciej jest to praca na pełen etat.

czy wypowiadając umowę o prace - zasiłek z tyt niewykorzystanego urlopu rodzicielskiego należy mi się  ? czy przepada?

czy podczas trwania url. rodzicielskiego mogę podjąć prace u innego pracodawcy na PEŁEN ETAT?

#2 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 16:40

Zawarcie umowy cywilnoprawnej z własnym pracodawcą

Przepisy nie zabraniają również, aby pracownik korzystający z urlopu rodzicielskiego podjął pracę u swojego pracodawcy na podstawie umowy cywilnoprawnej. Warto podkreślić, że zawarcie umowy cywilnoprawnej z pracodawcą, który udzielił urlopu rodzicielskiego, a umowa ta przewiduje wykonywanie pracy tego samego rodzaju co określona w umowie o pracę, może zostać uznane za obchodzenie przepisów kodeksu pracy. Sąd Apelacyjny w Lublinie w wyroku z 17 sierpnia 2006 r. (sygn. akt III APa 24/06), wyraził pogląd, że świadczenie tej samej rodzajowo pracy, co określona w umowie o pracę poza normalnym czasem pracy pracowników, na podstawie kolejnej umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych (zlecenia, o dzieło), jest kontynuowaniem stosunku pracy w godzinach nadliczbowych. Zawieranie takich umów stanowi obejście przepisów o czasie pracy.

Praca w innej firmie

Nie ma ograniczenia w przypadku pracy podjęcia pracy u innego pracodawcy na podstawie umowy cywilnoprawnej. W takiej sytuacji pracownik korzysta z urlopu rodzicielskiego u swojego pracodawcy, który został mu udzielony w pełnym wymiarze, natomiast u innego pracodawcy na podstawie umowy cywilnoprawnej może wykonywać pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

#3 kasiabb

kasiabb

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 20:32

Witam. Mam problem z pracownica. Od 7-11-2018 rozpoczęła w naszej firmie urlop wychowawczy. Dziś otrzymałam informację że pracownica podjęła z dniem 15-11-2018 pracę u innego pracodawcy na 6/8 etatu. Czy w takim wypadku możemy wystąpić do pracownicy do powrót do pracy, a jeśli nie podejmie pracy wypowiedzieć umowę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych