Skocz do zawartości

Zdjęcie

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

valeo wycieraczki części samochodowe doradca online

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 17:28

Witajcie! 
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. 

Tomek 
Doradca online Valeo Polska 
valeo.pl

#2 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 15:12

Dzień dobry, poszukuję odpowiednich wycieraczek do mojego samochodu (audi s6). Ciekawi mnie w związku z tym różnica pomiędzy zwykłymi wycieraczkami, a hybrydami które poleca mi teść. Faktycznie jest jakakolwiek różnica w jakości pozbywania się wody/śniegu z szyby?

#3 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 21:56

Dzień dobry, poszukuję odpowiednich wycieraczek do mojego samochodu (audi s6). Ciekawi mnie w związku z tym różnica pomiędzy zwykłymi wycieraczkami, a hybrydami które poleca mi teść. Faktycznie jest jakakolwiek różnica w jakości pozbywania się wody/śniegu z szyby?

Owszem, Różnica polega na docisku wycieraczek do powierzchni szyby. Im lepszy docisk tym dokładniej jest zbierana woda co przekłada się szybkość reakcji kierowcy. Przy wyborze wycieraczek proszę pamiętać o dopasowaniu ich do posiadanego modelu samochodu.

Tomek
valeo.pl

#4 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 15:15

Owszem, Różnica polega na docisku wycieraczek do powierzchni szyby. Im lepszy docisk tym dokładniej jest zbierana woda co przekłada się szybkość reakcji kierowcy. Przy wyborze wycieraczek proszę pamiętać o dopasowaniu ich do posiadanego modelu samochodu.

Tomek
valeo.pl

Muszę je w takim razie wymierzyć przed zakupem? A skąd będę wiedział, że dana wycieraczka hybrydowa bedzie dobrze dopasowana akurat do mojej szyby, a nie do jakiegoś peugeota czy hundaya?

#5 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 16:40

Muszę je w takim razie wymierzyć przed zakupem? A skąd będę wiedział, że dana wycieraczka hybrydowa bedzie dobrze dopasowana akurat do mojej szyby, a nie do jakiegoś peugeota czy hundaya?

Firizir, wystarczy, że udasz się do autoryzowanego sprzedawcy i poprosisz o wycieraczki do Twojego modelu auta. Tylko nie kupuj w jakichś podejrzanych sklepach - pamiętaj, że tylko autoryzowani sprzedawcy mogą Ci zapewnić produkt najwyższej jakości

#6 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:20

Wszystkim mechanikom polecam zamawianie przewodów paliwowych, hamulcowych, wspomagania i klimatyzacji u www.przewody-paliwowe.pl. Są producentem i dbają o jakość swoich produktów. 

#7 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 13:13

Wszystkim mechanikom polecam zamawianie przewodów paliwowych, hamulcowych, wspomagania i klimatyzacji u www.przewody-paliwowe.pl. Są producentem i dbają o jakość swoich produktów. 

Luiza82, zawsze najlepiej kupować u autoryzowanych sprzedawców i u producentów. Zachęcam do zapoznania się z ofertą Valeo u naszych autoryzowanych sprzedawców!

#8 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 19 grudzień 2018 - 14:52

Firizir, wystarczy, że udasz się do autoryzowanego sprzedawcy i poprosisz o wycieraczki do Twojego modelu auta. Tylko nie kupuj w jakichś podejrzanych sklepach - pamiętaj, że tylko autoryzowani sprzedawcy mogą Ci zapewnić produkt najwyższej jakości

Byłem w sklepie gdzie mają wycieraczki Valeo i sprzedawca powiedział mi, że do mojego auta hybrydy raczej nie są zalecane i że poleca mi jakieś silencio czy jakoś tak. Koniec końców dalej nie mam nowych wycieraczek i zaczynam się irytować. Z jednej strony sprzedawca miał pomóc w doborze, a z drugie wgl nie zachęca mnie do zakupu hybryd. Co jest nie tak Panie Doradco w takim razie? Auto raczej klasy premium więc dlaczego mi odradzają hybrydy?

#9 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 12:37

Byłem w sklepie gdzie mają wycieraczki Valeo i sprzedawca powiedział mi, że do mojego auta hybrydy raczej nie są zalecane i że poleca mi jakieś silencio czy jakoś tak. Koniec końców dalej nie mam nowych wycieraczek i zaczynam się irytować. Z jednej strony sprzedawca miał pomóc w doborze, a z drugie wgl nie zachęca mnie do zakupu hybryd. Co jest nie tak Panie Doradco w takim razie? Auto raczej klasy premium więc dlaczego mi odradzają hybrydy?

Wycieraczki tego typu są polecane szczególnie w przypadku samochodów, gdzie wycieraczki hybrydowe były zamontowane na pierwszym montażu w nowym samochodzie. To na nim były testowane i spełniają wymagania producenta samochodu. Tego typu wycieraczki znajdziemy głównie w samochodach produkowanych w krajach azjatyckich" Kia, Hundai, Toyota, Honda, Nissan (dodatkowo np. Opel Insignia). Nie rekomendujemy jednak zamiany szkieletowej lub płaskiej na wycieraczkę hybrydową (ma inny spoiler, parametry techniczne, wagę, docisk do szyby itd ) więc po jakimś czasie nie będzie już pracować zgodnie z oczekiwaniami. Marka Silencio to produkty najwyższej jakości, dedykowane do poszczególnych modeli samochodów, dokładnie takie jak na linii pierwszego montażu.

Tomek
valeo.pl

#10 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:02

Wycieraczki tego typu są polecane szczególnie w przypadku samochodów, gdzie wycieraczki hybrydowe były zamontowane na pierwszym montażu w nowym samochodzie. To na nim były testowane i spełniają wymagania producenta samochodu. Tego typu wycieraczki znajdziemy głównie w samochodach produkowanych w krajach azjatyckich" Kia, Hundai, Toyota, Honda, Nissan (dodatkowo np. Opel Insignia). Nie rekomendujemy jednak zamiany szkieletowej lub płaskiej na wycieraczkę hybrydową (ma inny spoiler, parametry techniczne, wagę, docisk do szyby itd ) więc po jakimś czasie nie będzie już pracować zgodnie z oczekiwaniami. Marka Silencio to produkty najwyższej jakości, dedykowane do poszczególnych modeli samochodów, dokładnie takie jak na linii pierwszego montażu.

Tomek
valeo.pl

Czyli diabeł tkwi w szczegółach. Rozumiem już teraz o co chodzi! W takim razie jutro skoczę do sklepu po te silencio i zamknę temat wycieraczek na kolejne 2 lata :) Dziękuję za rozjaśnienie tematu!

#11 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 13:53

Czyli diabeł tkwi w szczegółach. Rozumiem już teraz o co chodzi! W takim razie jutro skoczę do sklepu po te silencio i zamknę temat wycieraczek na kolejne 2 lata :) Dziękuję za rozjaśnienie tematu!

Koniecznie daj znać jak się sprawdzą Twoje nowe wycieraczki. Jeśli chodzi o zamknięcie tematu na kolejne 2 lata to w Valeo rekomendujemy wymianę wycieraczek na nowe po upływie roku. Nie oznacza to jednak, że po roku te wycieraczki będą do wyrzucenia - wszystko zależy od tego jak dużo będziesz ich używał.

Tomek
valeo.pl

#12 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 16:10

Koniecznie daj znać jak się sprawdzą Twoje nowe wycieraczki. Jeśli chodzi o zamknięcie tematu na kolejne 2 lata to w Valeo rekomendujemy wymianę wycieraczek na nowe po upływie roku. Nie oznacza to jednak, że po roku te wycieraczki będą do wyrzucenia - wszystko zależy od tego jak dużo będziesz ich używał.

Tomek
valeo.pl

Ah... No do nic, będę nadzorował zużycie tych waszych wycieraczek i obym się nie zawiódł! :) 

#13 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:32

Ah... No do nic, będę nadzorował zużycie tych waszych wycieraczek i obym się nie zawiódł! :)

Firizir, wszystkie nasze produkty są wykonane przy użyciu najlepszych materiałów wykorzystując najnowsze technologie. Nie bez powodu tak duża część producentów aut wybiera nas na linię pierwszego montażu. Jestem pewien, że się nie zawiedziesz.

Tomek
valeo.pl

#14 Guest_Ofrołdowiec

Guest_Ofrołdowiec
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 13:36

A jakie wycieraczki do Toyoty rav z lutego 2018 Pan poleca?

#15 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:18

A jakie wycieraczki do Toyoty rav z lutego 2018 Pan poleca?

Witaj, Zdecydowanie rekomendowałbym wycieraczki OE (oryginalny montaż) czyli takie, które były zamontowane na linii montażu Twojego samochodu. W przypadku Toyoty będą to najprawdopodobniej wycieraczki hybrydowe.

Tomek
valeo.pl

#16 Guest_arti

Guest_arti
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:30

Valeo na dwa lata? Dobry żart, mam Valeo first w samochodzie i po niecałym pół roku tak skrzypią ze nie da się ich uzywać.

#17 Servus

Servus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 14:28

No ale wycieraczki powinno i tak się wymieniać raz na rok, a zaleca się nawet raz na pół roku dla większego bezpieczeństwa. Dobrze, że i tak za taką cenę służyły Ci rok. Nie to co inne na miesiąc. Ja też mam Valeo, właśnie rok minął i na razie nic się z nimi nie dzieje.

#18 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 13:58

Valeo na dwa lata? Dobry żart, mam Valeo first w samochodzie i po niecałym pół roku tak skrzypią ze nie da się ich uzywać.

Nie strasz, bo ja mam od miesiąca i póki co jest wszystko dobrze!  A dobrze miałeś je dopasowane? Moze po prostu bardzo dużo ich używasz? 

No ale wycieraczki powinno i tak się wymieniać raz na rok, a zaleca się nawet raz na pół roku dla większego bezpieczeństwa. Dobrze, że i tak za taką cenę służyły Ci rok. Nie to co inne na miesiąc. Ja też mam Valeo, właśnie rok minął i na razie nic się z nimi nie dzieje.

Kurcze co pół roku to chyba za często. Jeśli się nie mylę (może nawet z tej dyskusji mam taką wiedzę) to zalecane jest jednak co rok wymieniać. Pół roku to często jest pogoda bez deszczowa więc nie mają się nawet gdzie zużyć 

#19 Tomek Doradca Valeo

Tomek Doradca Valeo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 15:19

Arti, kupowałeś nasze wycieraczki u autoryzowanego sprzedawcy? Jeśli tak to oddaj je na gwarancję.

Servus, w Valeo zalecamy wymianę co rok. Z której gamy produktów Valeo korzystasz?

Nie strasz, bo ja mam od miesiąca i póki co jest wszystko dobrze!  A dobrze miałeś je dopasowane? Moze po prostu bardzo dużo ich używasz? 

Firizir, dopasowanie pióra wycieraczek do krzywizny szyby jest bardzo ważne. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy ze swoimi wycieraczkami (w co wątpię :) ) to pamiętaj, że kupując je u autoryzowanego sprzedawcy posiadasz gwarancję.

Kurcze co pół roku to chyba za często. Jeśli się nie mylę (może nawet z tej dyskusji mam taką wiedzę) to zalecane jest jednak co rok wymieniać. Pół roku to często jest pogoda bez deszczowa więc nie mają się nawet gdzie zużyć 

Firizir, dokładnie tak jak mówisz. Wycieraczki powinno się wymieniać wtedy kiedy zauważymy spadek ich wydajności.

Tomek 

#20 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 17:01

Firizir, dokładnie tak jak mówisz. Wycieraczki powinno się wymieniać wtedy kiedy zauważymy spadek ich wydajności.

No tak, jak juz nic na szybie nie widać o oczywista sprawa, że trzeba wymienić wycieraczki :D

Firizir, dopasowanie pióra wycieraczek do krzywizny szyby jest bardzo ważne. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy ze swoimi wycieraczkami (w co wątpię :) ) to pamiętaj, że kupując je u autoryzowanego sprzedawcy posiadasz gwarancję.

Gwarancje udzielacie jednakową na wasze produkty czy to kwestia tego gdzie kupuję wycieraczki?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: valeo, wycieraczki, części samochodowe, doradca online

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych