Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek w pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 saabaakaa

saabaakaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 16:08

Witam w październiku ubiegłego roku doznałem wypadku w pracy (wypadek uznany potwierdzony protokołem nie z mojej winy- złamanie kręgosłupa L2) po zasiłku chorobowym przeszedłem na świadczenie rehabilitacyjne na którym jestem już 8 miesiąc i prawdopodobnie zostanie one przedłużone do 12 miesięcy. Zgodnie z prawem pracodawca mógłby mnie zwolnić po 3 miesiącach świadczenia jednak w moim wypadku nie może tego zrobić ponieważ pełniłem funkcje SIP i chroni mnie ustawa. Moje pytania sa następujące czy przed badaniami kontrolnymi które będzie musiał mi wystawić pracodawca ja muszę zakończyć leczenie u swojego lekarza? Co jeżeli nie przejdę badań kontrolnych które prawdopodobnie zostaną wystawione na stare stanowisko pracy? Czy pracodawca w takiej sytuacji jest obowiązany znaleźć mi inne stanowisko czy może wypowiedzieć umowę bez mojej winy?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8522 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 21:42

sprawę najlepiej rozpatrzy zus, ale poczytaj:

https://kadry.infor....asilkowego.html

#3 saabaakaa

saabaakaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 21:49

Niebo to mi chodziło bo ja mam ciągłość choroby...przykładowo kończę świadczenie 12 miesięczne...24 kwietnia 2019 (przykład) 25 mam badania kontrolne? Co wtedy gdy ich nie przejdę? Renta wypadkowa wiem ale chodzi mi o stronę pracodawcy. Z góry dziekuje

#4 myk

myk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 11:38

Czasami takie wypadki chodzą po ludziach, co zrobisz jak nic nie zrobisz.. Ale ZUS według mnie nie rozpatrzy tej sprawy na Twoją korzyść, ale poczytaj może uda się wybrnąć z tej sytuacji. Powodzenia !

Najprostszym językiem świata jest zawsze ojczysty.

#5 Guest_Bolek

Guest_Bolek
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 12:50

Witam w październiku ubiegłego roku doznałem wypadku w pracy (wypadek uznany potwierdzony protokołem nie z mojej winy- złamanie kręgosłupa L2) po zasiłku chorobowym przeszedłem na świadczenie rehabilitacyjne na którym jestem już 8 miesiąc i prawdopodobnie zostanie one przedłużone do 12 miesięcy. Zgodnie z prawem pracodawca mógłby mnie zwolnić po 3 miesiącach świadczenia jednak w moim wypadku nie może tego zrobić ponieważ pełniłem funkcje SIP i chroni mnie ustawa. Moje pytania sa następujące czy przed badaniami kontrolnymi które będzie musiał mi wystawić pracodawca ja muszę zakończyć leczenie u swojego lekarza? Co jeżeli nie przejdę badań kontrolnych które prawdopodobnie zostaną wystawione na stare stanowisko pracy? Czy pracodawca w takiej sytuacji jest obowiązany znaleźć mi inne stanowisko czy może wypowiedzieć umowę bez mojej winy?

Jeśli po rehabilitacyjnym lekarz orzeknie, że nadal osoba nie jest zdolna do pracy  - to jest to podstawa do zwolnienia. Jesli osoba nie jest zdolna po rehabilitacyjnym do pracy, należy złożyć wnioski o rentę. A na rencie, jeśli pracodawca wyrazi zgodę można pracować.

Poza tm, jeśli osoba  w wyniku wypadku otrzyma decyzję o niepełnosprawnści, jest to dodatkowy atut do  zatrudnienia takiej osoby w zakładzie pow. 25 osób ze względu na obniżenie składki na PFRON

#6 preety_aga

preety_aga

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 14:42

Jeśli po rehabilitacyjnym lekarz orzeknie, że nadal osoba nie jest zdolna do pracy  - to jest to podstawa do zwolnienia. Jesli osoba nie jest zdolna po rehabilitacyjnym do pracy, należy złożyć wnioski o rentę. A na rencie, jeśli pracodawca wyrazi zgodę można pracować.

Poza tm, jeśli osoba  w wyniku wypadku otrzyma decyzję o niepełnosprawnści, jest to dodatkowy atut do  zatrudnienia takiej osoby w zakładzie pow. 25 osób ze względu na obniżenie składki na PFRON

I to jest paranoja, nie ma zdolności do pracy, dostaje grupę/rentę i wraca do pracy, bo jest atut.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych