Skocz do zawartości

umowa zlecenie a wypłata

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 13:47

Mam pytanie: w umowie zlecenie mam zapis, że wykonuję pracę w wymiarze 30 godzin tygodniowo. W październiku przepracowałam 126 godzin. Według moich wyliczeń otrzymałam wypłatę o ponad 100 zł mniej niż (według mnie) powinnam dostać. Biorąc pod uwagę, że październik miał 23 dni pracujące (ok 4,5 tygodnia) to czy to jest przyczyną proporcjonalnie niższej wypłaty?

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 15:20

Ale wypłatę masz ryczałtowo za miesiąc + zapis o ilości godzin czy np. stawkę godzinową/ tygodniową? Bo bez tego to trudno powiedzieć. Skąd przypuszczenie że masz o 100 zł za mało. 

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 16:28

wynagrodzenie jest wypłacane na podstawie listy obecności. Wnioskuję że jest za mało bo np w czerwcu przepracowałam równo 120 godzin i wtedy właśnie wypłata była wyższa o ponad 100 zł. W umowie nie mam napisanej stawki, jest tylko zapis o 30 godzinach pracy tygodniowo i jest podane wynagrodzenie brutto.

Ale wypłatę masz ryczałtowo za miesiąc + zapis o ilości godzin czy np. stawkę godzinową/ tygodniową? Bo bez tego to trudno powiedzieć. Skąd przypuszczenie że masz o 100 zł za mało. 

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4872 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 18:26

Co masz na myśli wynagrodzenie brutto. Czy jest to brutto za 1 tydzień (czyli te 30 godzin), czy brutto za miesiąc?

#5 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 15:19

Wynagrodzenie jest miesięczne i wynosi 2350 zł brutto. Czas pracy w umowie jest określony na 30 godzin tygodniowo. Jest to jedyny zapis w umowie, który określa czas pracy. Wynagrodzenie jest wypłacane na podstawie listy obecności (liczby przepracowanych godzin).

Co masz na myśli wynagrodzenie brutto. Czy jest to brutto za 1 tydzień (czyli te 30 godzin), czy brutto za miesiąc?

#6 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 09:32

Na moje oko przy takim zapisie powinnaś dostać te 2350 brutto zawsze o ile nie miałaś jakichś dni wolnych. 

Zatem - moja hipoteza: 

czerwiec miał 20 dni roboczych (przypuszczam że pracujesz pon - pt po 6 h) - czyli pracowałaś we wszystkie dni robocze - masz płacone ryczałtem za cały miesiąc 100% stawki 

październik miał 23 dni robocze - pracowałaś 126 h czyli 2 dni miałaś wolne i za nie proporcjonalnie potrącił ci pracodawca - brutto byłoby o ok 200 zł

Realnie mamy trochę za mało wiedzy żeby odpowiedzieć ci na 100% 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych