Skocz do zawartości

Kto ma rację, podatek dochodowy

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 20:36

Wraz z koleżanką z biura nie możemy dojść do porozumienia. Prowadzimy księgowość wspólnot mieszkaniowych i wynika taka sytuacja , że wspólnota zakupiła kostke brukowa za ok 1200 zł. Ułożyli kostkę za 700 zł przed swoim blokiem, a pozostałą część czyli kostkę za 500 zł odsprzedali bez zysku . Koleżanką uważa że od 500 które otrzymali ze sprzedaży należy zapłacić podatek dochodowy. Ja uważam że podatku nie trzeba zapłacić bo 500 zł z tej faktury na 1200 zł mozna potraktować jaki koszt uzyskania przychodu. Kto ma rację. Na mój rozum to wspólnota nic nie zarobiła na tej sprzedaży.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 listopad 2018 - 22:47

Przecież sprzedali niepotrzebną kostkę bez zysku, więc gdzie koleżanka widzi dochód do opodatkowania ?

#3 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 16:13

Jako przykład podaje sytuację, gdzie parę lat temu rozebrali starą szopkę i sprzedali z niej cegły.Wtedy zapłacili podatek. Ja jednak sądzę, że to była inna sytuacja, gdyż nie było żadnej faktury dokumentującej koszt uzyskania tego przychodu. To były stare cegły z odzysku.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 listopad 2018 - 22:01

masz rację 

#5 Guest_magoo

Guest_magoo
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 10:36

Wraz z koleżanką z biura nie możemy dojść do porozumienia. Prowadzimy księgowość wspólnot mieszkaniowych i wynika taka sytuacja , że wspólnota zakupiła kostke brukowa za ok 1200 zł. Ułożyli kostkę za 700 zł przed swoim blokiem, a pozostałą część czyli kostkę za 500 zł odsprzedali bez zysku . Koleżanką uważa że od 500 które otrzymali ze sprzedaży należy zapłacić podatek dochodowy. Ja uważam że podatku nie trzeba zapłacić bo 500 zł z tej faktury na 1200 zł mozna potraktować jaki koszt uzyskania przychodu. Kto ma rację. Na mój rozum to wspólnota nic nie zarobiła na tej sprzedaży.

podatek dochodowy płacimy jak sama nazwa wskazuje od dochodu, a tutaj ten nie występuje więc podatku nie ma 

#6 wafelss

wafelss

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano wczoraj, 12:14

Hm... Ja się raczej średnio na tym znam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych