Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w rozliczaniu samochodów osobowych od 2019 r.


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197518 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 15:50

Ustawodawca przygotował bardzo obszerny pakiet zmian w przepisach podatkowych, które zaczną obowiązywać już od 2019 roku. Zmianą dotykającą niemal każdej funkcjonującej firmy jest niewątpliwie część nowych przepisów dotyczących zasad rozliczania samochodów osobowych. Co ulegnie zmianie i jakie konsekwencje wiążą się z tym dla podatników?

Powrót do artykułu: Zmiany w rozliczaniu samochodów osobowych od 2019 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 13:51

Z tego co te zmiany wnoszą, rozumiem, że już od początku 2019 r. rat leasingowych za samochód osobowy nie będzie już można zaliczać do kosztów podatkowych w całości, bez żadnego limitu, ale tylko do limitu 150 tys. A także, jak rozumiem, taki sam limit ma przysługiwać przy zakupie samochodu, z tym że w tym przypadku dotyczy on odpisów amortyzacyjnych, które są zaliczane do kosztów uzyskania przychodu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 11:42

Nie znalazłem informacji co będzie w przypadku szkody komunikacyjnej - faktura za naprawę 75% w koszty a odszkodowanie od ubezpieczyciela 100% w przychody - czyli trzeba będzie zapłacić jeszcze podatek od 25% ???

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 11:43

Nie znalazłem informacji co będzie w przypadku szkody komunikacyjnej - faktura za naprawę 75% w koszty a odszkodowanie od ubezpieczyciela 100% w przychody - czyli trzeba będzie zapłacić jeszcze podatek od 25% ???



#5 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 14:23

Na mój nos znajdzie tutaj zastosowanie art. 12 ust 3 pkt 3a - nie stanowią przychodu zwrócone inne wydatki nie stanowiące KUP, Odszkodowanie pokrywa w części 25% koszty naprawy (teraz na mocy art.23 ust.1 pkt 46a), które nie podlegają zaliczeniu do KUP. Czyli oznaczałoby to, że do przychodów zaliczamy 75% kwoty odszkodowania a do KUP 75% wydatków. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych