Skocz do zawartości

PrZywrocenie do pracy a nieusprawiedliwiona nieobecnosc

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 16:49

Witam
Mam pytanie dnia 30.09.2018 złożyłam wypowiedzenie o prace za porozumieniem stron i bez stosunku pracy. Dnia 23.10.2018 roku dowiedziałam się ze jestem w ciąży i złożyłam wypowiedzenie nie wiedząc ze w niej jestem. Dzisiaj dowiedziałam się ze zostałam przywrócona do pracy i ze muszę usprawiedliwić nieobecność z całego pazdZiernika. Proponują żeby chociaż te 11 dni urlopu które mi zostały przywrócone wykorzystać na poczet października ale i tak to nie wystarczy. W takim wypadku jak ja mam ta nieobecność usprawiedliwić skoro nie byłam już pracownikiem i co w takiej sytuacji zrobić?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 listopad 2018 - 17:53

Urlop bezpłatny na twój wniosek jeśli ktoś się na to zgodzi

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 12:10

Witam
Mam pytanie dnia 30.09.2018 złożyłam wypowiedzenie o prace za porozumieniem stron i bez stosunku pracy. Dnia 23.10.2018 roku dowiedziałam się ze jestem w ciąży i złożyłam wypowiedzenie nie wiedząc ze w niej jestem. Dzisiaj dowiedziałam się ze zostałam przywrócona do pracy i ze muszę usprawiedliwić nieobecność z całego pazdZiernika. Proponują żeby chociaż te 11 dni urlopu które mi zostały przywrócone wykorzystać na poczet października ale i tak to nie wystarczy. W takim wypadku jak ja mam ta nieobecność usprawiedliwić skoro nie byłam już pracownikiem i co w takiej sytuacji zrobić?

na jakiej zasadzie zostałaś przywrócona ?jeżeli było  to porozumienie stron to Pracodawca przecież nie musi Cię przywrócić do pracy!Rozumiem zrobił to z czystej dobroci , a więc jaki problem ,z usprawiedliwieniem Ci nieobecności ?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 12:24

na jakiej zasadzie zostałaś przywrócona ?jeżeli było  to porozumienie stron to Pracodawca przecież nie musi Cię przywrócić do pracy!Rozumiem zrobił to z czystej dobroci , a więc jaki problem ,z usprawiedliwieniem Ci nieobecności ?

A na takiej zasadzie, ze wypowiedzenie złożone " pod wpływem błędu" mówi ci to coś?

pewnie nic, to sobie doczytaj

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 11:32

A na takiej zasadzie, ze wypowiedzenie złożone " pod wpływem błędu" mówi ci to coś?

pewnie nic, to sobie doczytaj

tylko ,że pracodawca nie musi wyrazić zgody na cofnięcie !zmuszał Cie pracodawca do złożenia tego wypowiedzenia?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 11:41

tylko ,że pracodawca nie musi wyrazić zgody na cofnięcie !zmuszał Cie pracodawca do złożenia tego wypowiedzenia?

pracodawca nie ma wyboru, radzę doczytaj w orzeczeniach sadowych, nie "marnuj klawiatury" na bzdurne wpisy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych