Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty w 2019 r. – najważniejsze zmiany

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671842 postów

Napisano 31 październik 2018 - 21:29

Alimenty od 2019 r. mają być skuteczniej egzekwowane. Najważniejsze zmiany dotyczą również możliwości zasądzania natychmiastowych alimentów i podwyższenia kryterium dochodowego dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Powrót do artykułu: Alimenty w 2019 r. – najważniejsze zmiany

#2 Guest_Maks

Guest_Maks
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 21:29

Mieszkam wraz z synami i partnerką, robię zakupy, gotuje. Na jednego syna pobierałem świadczenia pielęgnacyjne. Ustawa mówi, że osobą pobierająca świadczenia pielęgnacyjne nie może podjąć zatrudnienia. Jak to jest, że świadczenie jest od państwa, a Sąd każe mi, bym z tych pobieranych świadczeń płacił alimenty w kwocie 100.00 na dwóch synów.

#3 Guest_Rambo

Guest_Rambo
  • Goście

Napisano 25 listopad 2018 - 11:33

Bedziesz do konca zycia placil i płakał,wez sie do roboty nierobie lub 2 etat.

#4 Guest_julek pipulek

Guest_julek pipulek
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 03:38

Ciekawe  jak zmusza do placenia tych co juz nic nie maja ani nawet checi do zyciai ,mieszkaja na lawce w parku bo wszystko co mieli zabrała byla zona ? Może trzeba wprowadzic jeszcze jeden nowy przepis  tyczacy sie molodych i zdrowych ,przymusowe pobranie organow ,np pobranie nerki czy wątroby celem zaspokojenia naleznosci alimentacyjnych . Czy to nie swietne rozwiazanie ? I jeszcze inny ciekawy pomysl ,dobrowolne oddanie wszystkich swoich organow  przez zniecheconych  do zycia  alimenciarzy z nagroda glowna  darmowa eutanazja .Czy to nie wspaniale pomysly? Wsadzanie do wiezienia generuje wieksze miesieczne koszta  od kwoty miesiecnych alimentow  a tu wszystko na czysto  .

#5 Guest_Denis

Guest_Denis
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:41

Ostatnio zwolniłem się z pracy bo 100% wypłaty zaczął zabierać komornik z umowy zlecenia (moja normalna praca jako kierowca karetki). Teraz od 2 miesięcy nie pracuję i mieszkam z rodzicami, trochę zaczyna mi się nudzić a dziecka i tak nie widuję. Nikt się nie przejmuję zapewnieniem stosunkuw dziecka z ojcem notorycznie blokwoanym przez złą i podłą matkę - takim kobietom należy odebrać prawa rodzicielskie i za każdy miesiąć ograniczania widzenia z dzieckiem miesiąc więżienia dla takiej podłej, egoistycznej matki !!!

#6 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 13:47

Kobiety należało by ustawowo kastrować tymczasowo w wieku powiedzmy 12 lat przy szczepieniach a dopiero jak taka będąc pełnoletnia udownodni, że będzie godną matką, że ma stałego partnera, jest wypłacalna finansowo czy przede wszystkim NIE JEST CHORA PSYCHICZNIE przed komisją rządową dopiero wtedy dopuścił bym taką istotę do zajscia w ciąże i zostania matką. TO, ŻE KAŻDA KOBIETA MOŻE MIEĆ DZIECKO NIE ZNACZY, ŻE KAŻDA NA TO ZASŁUGUJE !!!

#7 Guest_detergent

Guest_detergent
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 14:38

to prawo jest okropnie krzywdzące dla ojców. To jest po prostu pogrom na ojców. Żadnej możliwości obrony i z regóły kończy sie tak, że nie ma ani dziecka ani środków do życia. Mamunie sa tu bardzo uprzywilejowane.

#8 Guest_pablo

Guest_pablo
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:30

Ja już nie wierzę , w tzw,. dobro dziecka którymi sąd się kieruje. Po pierwsze w krajach Unii Europejskiej aliment na dzieci 10 % wynagrodzenia, na 2 i wiecej max 25 procent wynagrodzenia miesięcznego ojca. Nigdy komornik nie zajmuje tam 50 procent wynagrodzenia jest ono 30 procentowe. W niektórych krajach obowiązują tabelki specjalne które realnie pokazują ile wydaje sie na dziecko. Ja pozwolilem sobie policzyc wydatki na dziecko w 2005 roku i w 2018 , cena w koszyku jeden to 680 pln dla niemowlaka a w drugim 600 , jak widać jest niższa ale zdaniem naszych sędzin alimenty muszą rosnąć i średnia to już jest 500 pln . Nie wyobrażam sobie płacąc alimenty na 2 dzieci w wysokości 1300 pln , układania sobie dalszego życia , jak wziąść kredyt na mieszkanie itd. Co prawda kodeks rodzinny reguluje tutaj dość wyrażnie przepisami ale niestety sędziowie są najwidoczniej powyżej jakichkolwiek przepisów. Wystarczy spojrzeć na fora jak kobiety się dogadują gdzie wyższe alimenty , gdzie w jakim kraju opłaca się składać wnioski itd.Ostatnio na mojej sprawie sędzina stwierdziła że moja była co prawda mieszka z nowym facetem itd ale też stwierdziła że nie prowadzą wspólnego gospodarstwa. Ona ani on nie pracuje. To ja się pytam gdzie jest sprawiedliwość? Może zamiast od głupich regulacji zaczęlibyśmy od zmiany od podstaw czyli nauki, praktyk aby wszyscy mogli swobodnie nabyć odpowiednie praktyki nie tylko rodzina , może tak jak jest w cywilizowanych krajach wprowadzic ławę przysięgłych aby jedna osoba nie mogła decydować w sprawie to wszystko w innych krajach działa tylko u nas kasta nie chce pozbyć się przywilejów. ponadto praca w sądzie maż , żona sprzyja właśnie do patologii całego systemu.Mieliśmy nie raz do czynienia z firmami adwokackimi które w perfidny sposób wykorzystywały luki w prawie. Jedno jest pewne dopóki system będzie na to wszystko pozwalał nic się nie zmieni.

#9 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 09:41

Aktualnie jestem w zwiazku z partnerem ktory placi alimenty na 2,5 letniego synka nie miga sie od tego i chce placic wiecej ale jego eks dowiedziawszy sie ze pracuje za granica chce zwiekszenie alimentow do 900zl. On nie moze sie odniesc do tego bo sąd wyznacza rozprawy w terminach w ktorych on jest za granicą. A ewidentnie wiemy ze ona chce mu poprostu dopiec.na dodatek placi kredyt za mieszkanie w ktorym ona mieszka spotyka sie z synem i nie żałuje na niego kasy. Co mozna zrobic w takiej sytuacji??

#10 Guest_Nico

Guest_Nico
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 10:08

Ten kraj jest chory

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 16:23

Nieprawda

#12 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 20:11

Ania , ten kraj jest chory ja zaproponowałem swojej Córce z góry za rok alimenty , w zamian za to by wycofała sprawę od komornika . moja Córka miała wtedy 24 lata , czyli ostatni rok , poboru prawnego? ale to też nie tak , bo w wieku 23 ukończyła studia i miała zawód , więc mogła się sama utrzymać , ale ja chciałem jej pomagać czułem taką potrzebę i pomagać finansowo . Natomiast ona robiła studia zaoczne . ale by nie pisać życiorysu ..... to moja b. żona [to wiem z pewnością ] tak ją nakierowała ] że moja Córka nie obierała odemnie telefonu . Teraz moja Córka ma 26 lat, ma kilka kierunków st. zaocznych , tak myślę ? Ale czy ona ma ojca ? a ja Córkę ?ja mam ...... ale ile potrzeba czasu by odzyskać więz i zaufanie które kiedyś mieliśmy ????

#13 Guest_Alize

Guest_Alize
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:26

Co z tego że alimenty przyznaję sąd.jak pójdzie się do MOP i przekroczymy dochód to po alimentach,a ojciec jest od tego żeby płacić.

#14 Guest_SAS

Guest_SAS
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2019 - 15:30

Uchwalone prawo - zmiany zasad w sprawie alimentów - w DALSZYM CIĄGU pozostawia mozliwość, że rozwód i alimenty są narzędziem szantażu matek wzgledem ojców. Tracą na tym dzieci izolowane od ojców, albo ze standardową (w rozumiieniu sędziowskiego tałatajstwa) iklością spotkań ojca z dziećmi jako 2 razy w miesiącu po 2 godziny. 

Rozwody i zasady alimentów, a także zasady widywania się z dziećmi są NARZĘDZIEM SZANTAŻU na ojcach !!!  Polskie prawo i obyczaje w bandzie prawników (banda adwokatów organizajuąca dla własnego zarobku szantaże rozwodowe i reżyserowane rozwody, banda skorumpowanych sędzi zakolegowanych z adwokatami, które to popierają i umozliwiają) są kompletnie CHORE !!!   

Dlaczego w PL jest b. dużo rozwodów?  Otąż m.in. dlatego, że dzięki prawu umożliwiającemu szantaże rozwodowe (dziećmi, alimentami, groźbami pozbawienia majątku) rozwody się po prostu opłacają (bezmyślnym kobietom, bandzie prawników: adwokatom i sędziom zapewne często dostającym dolę).  

Prawo powinno być tak zaprojektowane, aby uniemozliwiało lub znacznie utrudniało szantaże rozwodowe (banda adwokacka nie próżnuje i znajdzie z czasem metody obejścia prawa, które ogranicza dochody tej bandy). Na przykład standardowe alimenty tylko w wysokości określonej w prawie, a jesli jedna strona chce dostawać więcej (bo się np. w większym stopniu opiekuje dziećmi i ponosi większe koszty), to druga strona MUSI się zgodzić na taką wyższą kwotę alimentów.  

Takie rozwiązanie utnie natychmiast część szantaży rozwodowych, a tym samym ograniczy krzywdę dzieci, którym jedna ze stron (zwykle wiadomo która) ogranicza kontakty z drugą i odpowiednio niekorzystanie nastawia psychicznie. 

PiS oczywiście głównie gada, ale prawienic nie zrobił mądrze dla ograniczenia szantaży rozwodowych z krzywdą dzieci, a tym samym ilości rozwodów. Jak kobiety będą wiedziały, że rozwód im się NIE OPŁACA, to rozwodów będzie o połowę mniej. Obecnie wiedzą, że rozwód im się opłąca, dlatego jest ich dużo w niby-katolickim kraju. 

#15 Guest_AK

Guest_AK
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 11:25

Uchwalone prawo - zmiany zasad w sprawie alimentów - w DALSZYM CIĄGU pozostawia mozliwość, że rozwód i alimenty są narzędziem szantażu matek wzgledem ojców. Tracą na tym dzieci izolowane od ojców, albo ze standardową (w rozumiieniu sędziowskiego tałatajstwa) iklością spotkań ojca z dziećmi jako 2 razy w miesiącu po 2 godziny. 

Rozwody i zasady alimentów, a także zasady widywania się z dziećmi są NARZĘDZIEM SZANTAŻU na ojcach !!!  Polskie prawo i obyczaje w bandzie prawników (banda adwokatów organizajuąca dla własnego zarobku szantaże rozwodowe i reżyserowane rozwody, banda skorumpowanych sędzi zakolegowanych z adwokatami, które to popierają i umozliwiają) są kompletnie CHORE !!!   

Dlaczego w PL jest b. dużo rozwodów?  Otąż m.in. dlatego, że dzięki prawu umożliwiającemu szantaże rozwodowe (dziećmi, alimentami, groźbami pozbawienia majątku) rozwody się po prostu opłacają (bezmyślnym kobietom, bandzie prawników: adwokatom i sędziom zapewne często dostającym dolę).  

Prawo powinno być tak zaprojektowane, aby uniemozliwiało lub znacznie utrudniało szantaże rozwodowe (banda adwokacka nie próżnuje i znajdzie z czasem metody obejścia prawa, które ogranicza dochody tej bandy). Na przykład standardowe alimenty tylko w wysokości określonej w prawie, a jesli jedna strona chce dostawać więcej (bo się np. w większym stopniu opiekuje dziećmi i ponosi większe koszty), to druga strona MUSI się zgodzić na taką wyższą kwotę alimentów.  

Takie rozwiązanie utnie natychmiast część szantaży rozwodowych, a tym samym ograniczy krzywdę dzieci, którym jedna ze stron (zwykle wiadomo która) ogranicza kontakty z drugą i odpowiednio niekorzystanie nastawia psychicznie. 

PiS oczywiście głównie gada, ale prawienic nie zrobił mądrze dla ograniczenia szantaży rozwodowych z krzywdą dzieci, a tym samym ilości rozwodów. Jak kobiety będą wiedziały, że rozwód im się NIE OPŁACA, to rozwodów będzie o połowę mniej. Obecnie wiedzą, że rozwód im się opłąca, dlatego jest ich dużo w niby-katolickim kraju. 

SAS póki co żyjemy w kraju demokratycznym, a nie wyznaniowym. Religia nie ma tu nic do rzeczy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych