Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady ochrony i przechowywania dokumentacji księgowej

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197655 postów

Napisano 31 październik 2018 - 13:23

Regulacje prawne w zakresie rachunkowości określają jak należy postępować z dokumentami takimi jak księgi rachunkowe, dowody księgowe, dokumenty inwentaryzacyjne czy sprawozdania finansowe. Wskazują jednocześnie dopuszczalne przez ustawodawcę sposoby ochrony i przechowywania takiej dokumentacji.

Powrót do artykułu: Zasady ochrony i przechowywania dokumentacji księgowej

#2 Guest_Jul

Guest_Jul
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 13:23

Część przedsiębiorstw zaczyna już przechowywać dokumenty księgowe w nowoczesny sposób, czyli w tzw. chmurze obliczeniowej. Co oznacza, że fizycznie serwery, na których się znajdują mogą się znajdować w dowolnym miejscu na świecie. Według mnie ustawa o rachunkowości nie uwzględnia tego faktu i związanego z nim niebezpieczeństwa wycieku danych księgowych.

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 10 listopad 2018 - 22:20

Chwała bogu, że takimi sprawami zajmuje się moja doskonała firma księgowa Gama (są na Myśliborskiej, każdemu polecam!), oni nigdy mnie nie zawiedli i trzymają porządek jak nigdzie.

#4 Guest_Michalewski

Guest_Michalewski
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 16:33

Prawda jest taka,że samodzielna księgowość nie jest bezpiecznym rozwiązniem, a zatrudnienie księgowej w wielu firmach to zwyczajny bezsens. Sam korzystam z biura rachunkowego gama Grabowskich i nie dostrzegam minusów. NAprawdę się starają by klient był zadowolony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych