Skocz do zawartości


ciąża na urlopie macierzyńskim a L4


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
 • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 10:38

Przebywam obecnie na rocznym urlopie macierzyńskim, podczas którego zaszłam w ciążę. Proszę o informację jak skorzystać ze zwolnienia L "B" 100%? Czy można przerwać urlop macierzyński?#2 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 18678 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 październik 2018 - 10:45

https://poradnikprac...-w-jego-trakcie#3 krzysieksm

krzysieksm

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 25 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 23:40

Mówiąc o rocznym urlopie macierzyńskim jak rozumiem masz na myśli 20 tygodni urlopu macierzyńskiego oraz 32 tygodnie urlopu rodzicielskiego. Łącznie 52 tygodnie czyli rok. 

Oczywiście możesz przerwać zarówno urlop macierzyński jak również rodzicielski. Musisz jednak wiedzieć, że przerwanie urlopu macierzyńskiego jest ograniczone i obarczone pewnymi warunkami. Po pierwsze możesz przerwać ten urlop ale po wykorzystaniu 14 tygodni. Możesz zatem zrezygnować z ostatnich 6 tygodni (oczywiście pod warunkiem, że nie brałaś urlopu macierzyńskiego przed porodem - jeżeli brałaś taki urlop wówczas limit 6 tygodni skraca się o czas urlopu macierzyńskiego przed porodem). Warunkiem przerwania urlopu macierzyńskiego jest wykorzystanie go przez ojca dziecka. Szczegóły dotyczące rezygnacji z urlopu macierzyńskiego masz w tym linku.

Jeżeli chodzi o urlop rodzicielski to możesz zrezygnować z całego jego wymiaru 32 tygodni. Nie ma w tym przypadku jakiegokolwiek warunku przerwania. Szczegóły dotyczące rezygnacji z urlopu rodzicielskiego masz w tym linku.

O ciąży na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim masz napisane w tym linku. Opisana jest tam opłacalność właśnie rezygnacji z tych urlopów, powrót do pracy ze zwolnieniem. Wiadomo, zasiłek macierzyński wynosi 80% podstawy a zasiłek chorobowy w okresie ciąży wynosi 100% podstawy.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy