Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek pielęgnacyjny w 2019 r. - wysokość, aktualny wniosek

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 29 październik 2018 - 09:53

Podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego będzie dwuetapowa. Pierwsza nastąpi od 1 listopada 2018 r., a kolejna w listopadzie 2019 r. Sprawdź szczegóły komu przysługuje zasiłek, jak się o niego ubiegać. Pobierz aktualny wzór wniosku o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego na okres 2018/2019.

Powrót do artykułu: Zasiłek pielęgnacyjny w 2019 r. - wysokość, aktualny wniosek

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 09:53

Jestem mamą dwójki niepełnosprawnych dzieci.Jak wygląda sprawa zasiłku pielęgnacyjnego na dwoje dzieci (z orzeczoną niepełnosprawnością)? Czy są przewidziane zmiany w tym zakresie?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 10:50

Jestem mamą dwójki niepełnosprawnych dzieci.Jak wygląda sprawa zasiłku pielęgnacyjnego na dwoje dzieci (z orzeczoną niepełnosprawnością)? Czy są przewidziane zmiany w tym zakresie?
[/quote
Masz wszystko wyjaśnione w artykule powyżej. Czytaj.

#4 Guest_Hubert

Guest_Hubert
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 09:14

moja córka ma obywatelstwo brytyjskie i nie pobiera na mnie zasiłku, to muszę ją wpisywać do wniosku o zasiłek pielęgnacyjny tu w Polsce? Ma tam swoją rodzinę.

#5 Guest_karpiel

Guest_karpiel
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 17:06

Okazało się że mam uprawnienia do zasiłku pielęgnacyjnego od 20 lat,ale o tym nie wiedziałem. Od złożenia dokumentów, ile mogą mi uznać zasiłku wstecz???

#6 Guest_jolka

Guest_jolka
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 15:23

nic ci nie zwrócą wstecz

#7 Guest_Roksana

Guest_Roksana
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:03

mnie dali 7 miesięcy wstecz, ale dlatego, że tyle czasu zajęło mi zbieranie dokumentacji medycznej, a czy jest jakiś maksymalny okres wstecz to nie mam pojecia

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 09:09

1 maja skończyłam lat 75. Kiedy kiedy dostanę zasiłek pielęgnacyjny?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2019 - 11:44

1 maja skończyłam lat 75. Kiedy kiedy dostanę zasiłek pielęgnacyjny?

Wraz z emeryturą majową. I nie będzie to zasiłek, a dodatek pielęgnacyjny.

#10 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:25

Opiekuję się 94 letnim Ojcem.Czy dodatek pielęgnacyjny otrzymuje On "z automatu" razem z emeryturą czy musimy wystąpić o przyznanie dodatku.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 09:56

Opiekuję się 94 letnim Ojcem.Czy dodatek pielęgnacyjny otrzymuje On "z automatu" razem z emeryturą czy musimy wystąpić o przyznanie dodatku.

Otrzymuje z automatu, czyli od chwili ukończenia 75 roku życia.

#12 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 23:58

Witam.Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia ow wieku wczesnodzieciecego.Mam rente 3 grupy ZUS i orzeczenie o niepełnosprawnosci o stopniu umiarkowanym z Miejskiego Osrodka Orzekania Niepełnosprawnosci.Jak sie mozna starac o zasiłek pielęgnacyjny.Mam 45 lat.Mieszkam z mamą.Pozdrawiam.

#13 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 15:05

z automatu po ukończeniu 75 roku życia ,ok ale gdzie to sprawdzić ? bo na pasku z emerytury się go nie wyszczególnia ?

#14 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 15:19

Okazało się że mam uprawnienia do zasiłku pielęgnacyjnego od 20 lat,ale o tym nie wiedziałem. Od złożenia dokumentów, ile mogą mi uznać zasiłku wstecz???

i to jest najciekawsze dlaczego nie nadpłacają ? bo w tym kraju wszystkie instytucje które pobierają pieniądze od obywatela są w 21 wieku i mają komputery które wystarczy że przekroczy się o jeden dzień płatności od razu wyskakuje na ekranie że ktoś zalega z płatnością Urząd skarbowy,Bank, telefonia, energia itd itp ale są instytucje jak ZUS które dalej ,,siedzą,, w 19 wieku przy świeczce ,z kartką papieru i ołówkiem tam trzeba iść osobiście i powiedzieć że ukończyło się 75 lat tam nic nie wyskakuje (chyba tylko wrzód ,jak przyjdzie osobiście i powie mam 75 lat ) i pytanie następne na czyje konto trafiają te zaległe (niezgłoszone ) płatności ?  dziwne jest to że każdy rok musi się kończyć zamknięciem bilansu --no oczywiście ZAWSZE WSZYSTKO PASUJE przecież nic im nie wyskoczyło na komputerze bo to przecież 19 wiek  

#15 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2019 - 16:18

żeby otrzymać zasiłek pielęgnacyjny trzeba iść do urzędu miasta w miejscu zamieszkania z wnioskiem wypełnionym podpisanym ,z orzeczeniem o niepełnosprawności,z dowodem, złożyć i czekać na decyzję pani w okienku na miejscu dopowie jeśli trzeba by było coś donieść z dokumentów,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych