Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy 2019 - wymiar, wniosek-wzór, zasady

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 29 październik 2018 - 09:51

Urlop wychowawczy jest jednym z urlopów związanych z rodzicielstwem. Przysługuje wyłącznie na wniosek. Jaki jest wymiar urlopu wychowawczego w 2019 roku? Kto może z niego skorzystać? Pobierz wzór wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego.

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy 2019 - wymiar, wniosek-wzór, zasady

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 09:51

Przebywam na urlopie wychowawczym od roku, do końca urlopu wychowawczego zostało mi jeszcze 6 miesięcy. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy urlop wychowawczy zawieszam i przechodzę na zasiłek macierzyński?

#3 krzysieksm

krzysieksm

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 23:54

Absolutnie ciąża na urlopie wychowawczym nie przerywa tego urlopu. Jeżeli urlopu wychowawczego nie przerwiesz wówczas pozostaniesz na wychowawczym do końca okresu o który wnioskowałaś. Natomiast od dnia porodu będziesz otrzymywała zasiłek macierzyński ale nie będziesz na urlopie macierzyńskim. Natomiast warto być na tym urlopie chociażby dlatego, że za czas tego urlopu będzie ci się naliczał urlop wypoczynkowy. Warto go wykorzystać np. po rodzicielskim.

Pamiętaj również, że przerwanie urlopu wychowawczego w okoliczności ciąży w przypadku jeżeli będziesz miała medyczne wskazania do zwolnienia lekarskiego bardzo się opłaca. Na urlopie wychowawczym nie masz żadnych świadczeń pieniężnych (poza częścią ubezpieczeń) natomiast zasiłek chorobowy w okresie ciąży to aż 100% podstawy. 

Szczegóły dotyczące ciąży na urlopie wychowawczym znajdziesz w tym linku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy