Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązkowy split payment nie wcześniej niż w II połowie 2019 roku

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197654 postów

Napisano 28 październik 2018 - 19:59

Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej twierdzi, że split payment w obecnym kształcie się sprawdził. Obowiązkowa podzielona płatność jest potrzebna do realnego uszczelnienia systemu poboru VAT. Systemem obowiązkowym byłyby objęte wybrane grupy towarów i wybrane usługi. Zdaniem Śliża obowiązkowy split payment na pewno nie wejdzie w życie w pierwszej połowie 2019 roku.

Powrót do artykułu: Obowiązkowy split payment nie wcześniej niż w II połowie 2019 roku

#2 Guest_nika

Guest_nika
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 19:59

opłacanie podatków i danin dla państwa z konta VAT. A rolnik VATowiec mógłby opłacać podatek rolny z tego konta VAT lub np KRUS? VAT płacimy w takim samym zakresie jak inni podatnicy, zamiast PITu mamy podatek rolny. Zamiast ZUS jest KRUS. Wszyscy powinni mieć takie same możliwości więc dlaczego nie wspomina się tutaj o rolnikach.

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 20:32

W jaki sposób mam zastosować obowiązkowy split payment, jeśli nie mam środków na rachunku VAT? Mam stację paliw i klienci płacą mi gotówką lub kartą, a ja fakturę za paliwa opłacam przelewem. Ale przy płatności od klientów VAT nie trafia na konto VAT, więc go tam nie mam. Nie znalazłam do tej pory odpowiedzi na to pytanie, Ciekawe czy ktoś z rządu bierze takie przypadki pod uwagę?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 marzec 2019 - 15:41

do Marty - wg mnie ty nie musisz płacić za faktury z konta VAT, tylko masz robić przelewy zapłat w formie split payment. Czyli u twojego dostawcy przelewy trafią częściowo na konta bieżące i częściowo na  konta VAT.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych