Skocz do zawartości

Transferwise jako konto firmowe

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 09:06

Witam,

Chcialbym zapytac sie o opinie uzytkownikow forum na temat wykorzystania Transferwise ( transferwise.com ) jako konto do odbierania przelewow za faktury firmowe. 

Obecnie kazdego miesiaca otrzymuje przelew od pracodawcy Australijskiego na konto w kantorze Alior ( faktura 0% VAT ). Jest to korzystne poniewaz Alior pozwala na subkonto w AUD wiec nie trace w momencie przelewu. Istnieje tam takze mozliwosc przewalutowania do EUR, PLN ( waluty w ktorych mam codzienne wydatki osobiste ) ale kursy nie sa juz tak korzystne jak np w Transferwise.

Transferwise umozliwilo mi zalozenia konta firmowego jednak nie jestem pewien jak to sie ma do Polskiego prawa podatkowego ( poniewaz nie jest to Polski bank ). Czy ma ktos moze doswiadczenie w tej kwestii?

Cel jest taki ze chcialbym podac numer konta Transferwise do US jako deklarowany numer konta firmowego i otrzymywac na nie przelewy.

Pawel

#2 Guest_pankers

Guest_pankers
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 06:40

A po co tak kombinować? Osobiście polecam Ci Toyota Bank na konto firmowe. Wydaje mi się, że spełni Twoje oczekiwania, bo jest dość elastyczne.

#3 austra1dg

austra1dg

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 10:25

cześć, czy może dowiedziałeś się czegoś w tej sprawie?

#4 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 00:25

Cześć,
Czy udało ci się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat?

Mariusz

#5 Guest_Pomocny

Guest_Pomocny
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 10:21

Konto Borderless w TransferWise nie jest kontem bankowym; TransferWise nie jest bankiem a jedynie współpracuje z bankami w różnych państwach i udostępnia klientom wirtualne numery kont. Więc raczej takiego konta nie trzeba zgłaszać w CEIDG.

#6 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 363 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 21:59

Na temat tej strony możecie poczytać też tutaj: https://semoneto.com/pl/transferwise Chcąc płacić w róznych walutach to jest to naprawdę przydatna sprawa. Na tej stronie są też komentarze więc zerknijcie sobie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych