Skocz do zawartości

rozliczenie czasu pracy przy delegacji

czas praca delegacja

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_wm

Guest_wm
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 00:09

Jestem zatrudniony na pełen etat w firmie w Warszawie. Według umowy moim miejscem wykonywania pracy jest miejsce zamieszkania, dodam , że bardzo odległe od siedziby firmy. Praca polega jednak na tym, że praktycznie codziennie muszę dojechać do sklepów, w których wykonuje zadania dla firmy. Niejednokrotnie dziennie do pierwszego sklepu i z ostatniego pokonuje łącznie 200 km, Według pracodawcy powinienem pracować w godzinach 8.00-16.30. Według planowania pracodawcy o 8.00 powinienem już być w sklepie. 

Pracodawca wypłaca mi diety, jeśli jestem po za miejscem zamieszkania powyżej 8 godzin, ale nie wlicza czasu dojazdu do pierwszego i z ostatniego miejsca. Poruszam się prywatnym samochodem i rozliczam się z firmą wg przejechanych km. Co miesiąc wypełniam druk delegacji.

Czy w takim przypadku nie powinno być tak, że czas pracy zaczyna mi się od momentu wyjazdu z domu lub miejscowości, czyli o 8.00 wyjeżdżam z domu, o 9.30 jestem na pierwszym sklepie, kończę o 14.30 i wracam o 16.00 do miejsca wykonywania pracy czyli domu?

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 28 październik 2018 - 09:38

Dla wiekszości pracowników "mobilnych" (serwisanci , przedstawiciele handlowi, itd) czas pracy powinien być liczony od wyjazdu z domu do jego  powrotu 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czas, praca, delegacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych