Skocz do zawartości

Skomplikowana sytuacja spadkowa

spadek spadek po dziadkach

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 21:24

Witam,

Już od 28 lat widnieję wspólnie z moją siostrą jak współwłaściciel jednej z nieruchomości.

Odziedziczyliśmy połowę domu po babci w chwili jej śmierci, natomiast druga połowa domu należała do dziadka.

Dziadek w ostatnim roku swojego życia poślubił młodszą od siebie kobietę, aby nie spędzić ostatnich lat swojego życia w samotności - "zrozumiałe". Po śmierci dziadka kobieta ta została wyproszona przez moją matkę z domu i dom ten przez wiele lat zamieszkiwała właśnie ona po rozstaniu z moim ojcem.

Jedno jest wiadome - dziadek nie spisał testamentu za swojego życia, a moja matka zaniedbała sprawy spadkowe tłumaczeniem, że nie ma na to pieniędzy. Wszystkie zaległe rachunki i płatności były adresowane na mnie i na siostrę - chcąc to zataić, niszczyła wszystkie korespondencje (zbaczając z głównego tematu).

Finalnie po 15 lat od śmierci dziadka wspólnie z siostrą chcemy pozbyć się domu, bo z roku na rok jest on w coraz gorszym stanie i od 4 lat nikt go nie zamieszkuje. W urzędzie gminy poinformowano nas, że nie posiadamy "Ksiąg Wieczystych", wiec nie wiemy kto tak naprawdę nabył te drugą połowę domu. Poinformowano nas w gminie że w zaistniałej sytuacji nie możemy nic zrobić z tym domem, do puki nasza matka nie przyjmie spadku.

I teraz główne pytania do osób będących w temacie spadkowym, bo jestem kompletnie zielony.

1. Kto otrzymał w spadku część po dziadku ?

2. Jak to sprawdzić i ugryźć ?

3. Gdzie się pierw udać ?

4. Czy Księgi Wieczyste mogą być w sądzie ? czy mogło ich w ogóle nie być już wcześniej ?

Trudno jest mi działać na bieżąco w kraju, ponieważ od paru lat mieszkam z rodziną za granicą.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, spadek po dziadkach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych