Skocz do zawartości

zasiedzenie

zasiedzenie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 14:32

Witam,czy można zatrzymać procedurę zasiedzenia nieruchomości mojej rodziny, lub cofnąć skutki zasiedzenia gdyby się okazało, że już to się stało; właściciel przebywa za granicą i ze względów zdrowotnych nie może przyjechać?

Pozdrawiam, Rafał

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 09:28

Dzień dobry,

podał Pan mało szczegółów, żeby odpowiedzieć. Czy toczy się już sprawa o zasiedzenie przed sądem? Czy sąd wezwał formalnego właściciela przebywającego za granicą na rozprawę w charakterze strony? Jeśli tego nie wiadomo, zawsze można zadzwonić do sądu rejonowego właściwego dla nieruchomości i zapytać się na jakim etapie jest sprawa sądowa o zasiedzenie.

Pozdrawiam,

Michał Górski

zasiedzenie.net

#3 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 17:12

Dzień dobry,

podał Pan mało szczegółów, żeby odpowiedzieć. Czy toczy się już sprawa o zasiedzenie przed sądem? Czy sąd wezwał formalnego właściciela przebywającego za granicą na rozprawę w charakterze strony? Jeśli tego nie wiadomo, zawsze można zadzwonić do sądu rejonowego właściwego dla nieruchomości i zapytać się na jakim etapie jest sprawa sądowa o zasiedzenie.

Pozdrawiam,

Michał Górski

zasiedzenie.net

Dzień dobry,

dziękuję Panu za zainteresowanie moją specyficzną kwestią.

Moja kuzynka, w czasie wojny była zmuszona wyprowadzić się, razem z ojcem do innego miasta. Był on członkiem AK i chcąc uniknąć aresztowania zmuszony był do natychmiastowego opuszczenia rodzinnego domu, porzucając wszystko na miejscu. Przenieśli się do miasta odległego o kilkadziesiąt km. W czasie wojny i zaraz po niej zmarł ojciec i jej dwoje rodzeństwa. Została sama.

Na skutek różnych sprzyjających okoliczności  los rzucił ją za granicę, gdzie przebywa do dzisiaj. Chcąc uniknąć kłopotów a nawet aresztowania, przez wiele lat nie mogła przyjechać do kraju. Władze PRL-u zmusiły ją do zrzeczenia się obywatelstwa polskiego, był to warunek do wydania wizy wjazdowej do Polski.

Nieruchomość była zabudowana, stał na niej drewniany dom mieszkalny.

Z dostępnych informacji dysponuję jedynie danymi personalnymi rodziców, i metryka chrztu, bez adresu zamieszkania rodziców, nie ma nru administracyjnego działki.

Losy tej osoby mogłyby posłużyć nawet do nakręcenia interesującego filmu.

Czy istnieje jakaś możliwość dotarcie do  informacji umożliwiających odzyskanie nieruchomości? Jak pisałem wcześniej nie wiadomo czy nieruchomość została przejęta przez zasiedzenie, czy nie, czy toczy się jakieś postępowanie czy też nie?. Jest wiele niewiadomych w tej sprawie.

Jeżeli Widzi Pan jakieś szanse na powodzenie w poszukiwaniach to będę zobowiązany.

Pozdrawiam serdecznie,

Rafał Wójcik

#4 Guest_DamianPe

Guest_DamianPe
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 07:29

Mnie w sprawie o zasiedzenie reprezentował adwokat Cejrowski. Duże doświadczenie w tym zakresie skłoniło mnie do wyboru właśnie tej tczewskiej kancelarii. O wynik sprawy na szczęście nie musiałem się martwić. 

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 09:28

Mnie w sprawie o zasiedzenie reprezentował adwokat Cejrowski. Duże doświadczenie w tym zakresie skłoniło mnie do wyboru właśnie tej tczewskiej kancelarii. O wynik sprawy na szczęście nie musiałem się martwić. 

tak, tak, kancelaria ma mało klientów i musi się nachalnie reklamować na tym forum

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 09:54

Reklamować podupadające kancelarie? Tutaj?
To lepiej od razu je zamknąć

#7 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 12:49

Mam pytanie dotyczace zasiedzenia. Mianowicie sytuacja nie dotyczy tutaj mnie ale osoby w mojej rodzinie która mieszka w pewnym domu. I zastanawia sie czy nie starać się o zasiedzenie.

Mianowicie czy powinna sprawdzać czy dana nieruchomość ma jakieś obciążenia Czy jeśli akt własnosći zostanie na nią przeniesiony to czy tak będzie również z obciążeniami ? 

#8 Guest_olex

Guest_olex
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 16:14

Mnie w sprawie o zasiedzenie reprezentował adwokat Cejrowski z Tczewa. Dobrze się spisał, bardzo doświadczony w tego typu sprawach. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych