Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerejestrowanie samochodu - czy można uniknąć tej procedury

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 24 październik 2018 - 09:23

Mieszkałem trochę w UK i tam nikt nie przerejestrowuje samochodów. Auto dostaje jedna tablicę rejestracyjną na cały okres swojego życia. Ewentualnie drukuje się nowe dokumenty - ale to też odbywa se dosyć szybko i sprawnie i kosztuje tyle ile papier który potrzebny jest na jego zużycie. W związku z tym, powstaje pytanie czy da się tego jakoś uniknąć?

#2 lithery

lithery

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 25 październik 2018 - 07:06

Obecnie nie trzeba przerejestrowywać samochodu który pochodzi z  tego samego powiatu co nasz, co w praktyce zdarza się bardzo rzadko. Znacznie częściej trzeba przejść całą tą procedurę związaną z wizytą w urzędzie, uiszczeniu niemałej opłaty, odebranie tablic a stare do kasacji. I tak gdy auto zmienia właściciela po kilka razy w ciągu swojego życia, a takich aut jest miliony, to wyobraźcie sobie, ile to jest pracy oraz pieniędzy zarówno po stronie urzędników jak i obywateli.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/...trzeba-wiedziec - interesujący tekst z tego zakresu o tym co trzeba wiedzieć, przed przerejestrowaniem samochodu.

#3 agatazabek

agatazabek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 31 październik 2019 - 13:56

Ja mogę Wam polecić portal, na którym znajdują się branżowe artykuły moto-prawo.pl W razie pytań bez problemu można napisać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych