Skocz do zawartości

Zakup drukarki 3D?

wróć do serwisu Moja Firma 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_korber

Guest_korber
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 09:48

Czy opłaca się zakup drukarki 3 D do firmy i jakie to są koszty?

#2 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 23 październik 2018 - 09:50

To zależy do czego chcesz ja wykorzystać i jaki masz budżet na jej zakup. Też możesz napisać do http://www.noctuo.pl/ o przesłanie oferty na filament, dzięki temu będziesz miał rozeznanie jakie koszty są związane z samym drukiem i na pewno łatwiej będzie Ci podjąć decyzje. 

#3 Guest_Endriu

Guest_Endriu
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 07:24

Czy opłaca się zakup drukarki 3 D do firmy i jakie to są koszty?

Dzień dobry,

zapraszam na stronę www.3dphoenix.pl. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i wybierzemy optymalne rozwiązanie

Pozdrawiam.

#4 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 27 październik 2018 - 22:16

Zależy na jaką drukarkę się zdecydujesz, dobrą ofertę ma firma Warszawska https://3dphoenix.pl/- my od nich kupowaliśmy i była to bardzo dobra inwestycja 

#5 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 705 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 20:03

Zakup drukarki 3D jest ciekawym pomysłem - jeśli nie wiesz, na wybór której z nich się zdecydować, skontaktuj się z firmą https://robo3d.eu/która posiada je w swojej ofercie. To co ją wyróżnia to fakt, że w jej ofercie można znaleźć profesjonalne drukarki 3D.

#6 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 13:12

Pytanie w jakim dokładnie celu potrzebuje ktoś takiej drukarki? Jeśli w celu zarobkowym i ma jakoś konkretny pomysł, to na pewno się opłaca.

#7 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:22

Moim zdaniem drukarki 3d będą w przyszłości powszechnie wykorzystywane. Już teraz znajdują zastosowanie w wielu branżach, o czym można nawet poczytać na https://cubicinch.pl...anzy-paliwowej/. Według mnie to coś, czym warto się zainteresować już dziś.

#8 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 27 październik 2019 - 09:35

Nie ma co wydawać kasy na chińszczyznę bo jakość wydruku nie będzie zadowalać. My mamy niby drukarkę a współpracujemy z drukarnią https://werk3d.pl/ żeby mieć profesjonalne wydruki. Oni mają sprzęt, drukarki między innymi Phrozen Shuffle czy Original Prusa i3 MK3. Na takich sprzętach to możecie sobie wyobrazić jakie wydruki wychodzą. Sporo już dla nas zrobili i jakość wykonania tych wydruków przeszła nasze oczekiwania. Na plus też czas realizacji. Jeśli też się zastanawiacie nad nawiązaniem współpracy z taką doświadczoną drukarnią to ich szczerze polecam. Na stronie się więcej dowiecie, są tam wszystkie dane kontaktowe.

#9 Guest_Klamerns

Guest_Klamerns
  • Goście

Napisano 04 marzec 2020 - 14:14

Wybór drukarki zależy głownie od tego PO CO ją chcesz mieć. Czy będziesz drukować w domu czy usługowo, jakie chcesz pole robocze, czy 1 czy 2 głowice. Wszystko ma znaczenie. Ja kupowałem pruse w 3drukarki.pl i robię małe usługi. Od razu tam kupiłem filament. Jak będziesz kupował materiał to nie baw sie w najtańszy badziew bo szkoda czasu. Głownie drukuje z petu-G printme. Świetny materiał.

#10 Zerowykredycik

Zerowykredycik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 20:39

koszty od 30k wzwyż .. też zależy od tego co chcesz drukować

ale poniżej tej kwoty to bym nawet nie patrzał

Najlepsza porównywarka/ranking chwilówek/kredytów/kont bankowych - https://zerowykredycik.pl

#11 Guest_Rezzry

Guest_Rezzry
  • Goście

Napisano 11 maj 2020 - 07:56

Klamerns dokładnie zgadzam sie z tobą. Obecnie filamenty można kupić nawet w niektórych marketch. Niby okej, ale tak naprawdę jest pytanie o jakość tych filamentów, bo tajemnicą poliszynela jest chociażby stabilna średnica, która wpływa na jakość druku Ja jestem za tym, aby kupować lepsze filamanety, np te o których wspomniałeś

#12 Guest_GazzobEk

Guest_GazzobEk
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 22:19

Ja kupuję z Print-Me carbon fiber pet-g i sobie chwalę Bardzo dobra jakość, 0 problemów przy druku i ogólnie ze sprzętem. A można drukować np. bardziej przemysłowe elementy. Do tego materiału jak i ogólnie z włóknami polecam dyszę jednak większą niż standardowa 0.4. Myślę, że 0.6 i większa są ok. Sam drukuję za 0.6 i bez problemów, nawet nie widać warstw na tym materiale. Duży plus.

#13 Guest_bozydarskiboko

Guest_bozydarskiboko
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2020 - 13:33

Coś w tym jest. Sam testowałem różnego rodzaju filamenty ale pomimo dobrej drukarki i ustawień po prostu raz ze druk wychodził poszarpany, a dodatkowo nie było dobrej przyczepności pomiędzy warstwami

#14 Guest_dossie9

Guest_dossie9
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2020 - 22:51

To jest własnie różnica w filamentach. Cóż, taka rola osoby, która chce potestować. Ma możliwość przekonania sie, że właśnie są filamenty i "filamenty". Ja już jakieś 2 lata temu przerzuciłem się print-me i nie mam w ogóle problemów tego rodzaju. Zamawiam od nich na prawde duże ilości bo drukuję na dragonach a one chłoną filament jak gąbka. Zamawiam u nich tylko 5kg szpule i jest super.

#15 Guest_Ramze007

Guest_Ramze007
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2020 - 23:26

Ja osobiście mocno przestrzegam przed kupowaniem w ogóle filamentów przez Ali. Na Allegro można jeszcze coś upolować, ale z Chin to masakra. Miałem przez to problemy z drukarką, która też mało nie kosztowała. Zdecydowanie lepiej dołożyć trochę na filamenty z dobrego sklepu

#16 Guest_Golleio

Guest_Golleio
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2020 - 22:54

Trochę tak to właśnie jest, jak się kupuje kota w worku. Nie dość, że druk jest ciężki, filament nie ma odpowiednich parametrów, więc wydruk sie rozpada i nie można zrobić niczego bardziej skomplikowanego to zapycha sie sprze. Ja sobie chwale filamenty print-me.

#17 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 01 październik 2020 - 10:13

Szybko tworzą prototypy finnotech.com/oferta/, można dużo rzeczy przetestować, nie jest bardzo drogo. Poza tym optymalizacja pod użyteczność dla grupy docelowej. Mają dużo realizacji na koncie, więc podpowiadają też na podstawie już zakończonych projektów. Przed uruchomieniem drobnej produkcji ogarniałem.

#18 Guest_HumVe

Guest_HumVe
  • Goście

Napisano 02 październik 2020 - 09:48

Przecież zamawianie filamentów, które przecież też nie kosztują kilku złotych na zagranicznych portalach, szczególnie tu mówię o Print-Me to właśnie kupowanie kota w worku. A potem się zastanawiasz, co ci z takiego wydruku wyjdzie. Stąd lepiej kupować w renomowanych sklepach

#19 Guest_Parko99

Guest_Parko99
  • Goście

Napisano 08 październik 2020 - 21:29

Niestety tak jest, ale na szczęście dużo osób szybko dochodzi do wniosku już po tym, jak nie można ustawić odpowiednich parametrów wydruku, że z filamentami coś jest nie tak, jak powinno. i stąd rośnie swiadomość, że np. w takim sklepie jak Print-Me warto kupować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych