Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt frankowy - jak z nim walczyć?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671692 postów

Napisano 22 październik 2018 - 10:21

Frankowicze uwaga: ciągle macie czas na złożenie pozwu w sprawie wyeliminowania z umowy kredytu tzw. klauzul indeksacyjnych. Jeśli sąd uwzględni pozew to możliwe będzie przewalutowanie długu na złotówki po kursie z dnia jego wypłaty. Należy jednak się spieszyć bowiem postępowania trwają długo, a przepisy mogą się zmienić w każdej chwili na korzyść banku. Istnieje również alternatywny sposób, by walczyć z bankiem, choć jest on dosyć kontrowersyjny, to jednak może być skuteczny.

Powrót do artykułu: Kredyt frankowy - jak z nim walczyć?

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 10:21

Mnie pośrednik kredytowy z galerii finansowej odradzał kredyt we frankach i cieszę się że go posłuchałem bo bym na tym wyszedł jak zabłocki na mydle.. Wziąłem normalny kredyt i powoli go sobie spłacam, bez żadnych problemów

#3 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 08:25

Niespłacanie rat kredytu .... dosyć ryzykowne zagranie ale skoro banki ,,zagrały nieczysto'' to dlaczego konsumenci mieliby być uczciwi. To skandal, że wgl doszło do takiej sytuacji.

#4 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 15:48

Z bankami można też walczyć w sądzie. Kancelaria "Mazur i wspólnicy" wygrała prawomocnie już kilkanaście spraw z różnymi bankami na rzecz kredytobiorców.

#5 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 13:33

Zgadzam się z poprzednikiem. Z bankami można, a nawet trzeba walczyć w sądzie!

Dzięki http://www.kpsi.pro/kredyty-frankowe/ udało mi się odzyskać część pieniędzy. Im więcej osób będzie zgłaszać te sprawy i walczyć o swoje, tym większe prawdopodobieństwo, że skończą się one dla nas pozytywnie.

#6 Sylwij

Sylwij

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 luty 2019 - 13:30

A może przydatne będą też te porady http://pozyczajodpow...e.blogspot.com/Co o tym sądzicie?

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

#7 intro

intro

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 21 maj 2019 - 10:08

z bankami trzeba walczyć w sądzie, ja właśnie podpisałem umowę z Votum na prowadzenie sprawy. Trzeba się nastawić na 2-3 lata walki, tyle to niestety trwa ale do uzyskania mam jakieś 80 tys. wiec sporo. 

#8 Guest_nicolas

Guest_nicolas
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 08:33

z bankami trzeba walczyć w sądzie, ja właśnie podpisałem umowę z Votum na prowadzenie sprawy. Trzeba się nastawić na 2-3 lata walki, tyle to niestety trwa ale do uzyskania mam jakieś 80 tys. wiec sporo. 

intro moją sprawę też prowadzi Votum. Na jakim etapie jesteś? Ja wysłałem do nich właśnie wszystkie dokumenty od banku i czekam na wyliczenie roszczeń. 

#9 intro

intro

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 24 maj 2019 - 13:48

intro moją sprawę też prowadzi Votum. Na jakim etapie jesteś? Ja wysłałem do nich właśnie wszystkie dokumenty od banku i czekam na wyliczenie roszczeń. 

roszczenia dokładnie wyliczone, przerwany bieg przedawnienia, zlożony pozew, czekam na wyznaczenie terminu rozprawy 

#10 Misiek antybankowiec

Misiek antybankowiec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2019 - 21:02

Themi z Krakowa ma już około 20 wyroków korzystnych, ale mówili mi, że ryzyko jest wciąż spore, a wynik zależy od sędziego na którego się trafi. Zdecydowałem się na sprawę, a przekonał mnie ostatni wyrok Sądu Najwyższego http://kredytwefrank...-iii-csk-159-17

Skoro SN i TSUE orzekają tak zdecydowanie, to chyba inne sądy też się podporządkują.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych