Skocz do zawartości


Porozumienia rodzica z punktem przedszkolnym

Podatek VAT

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 07:53

Witam,

w związku z tym, iż z  dniem 01.01.2018 r. opłaty za punkt przedszkolny przestały być oficjalnie należnościami cywilnoprawnymi a stanowią należności publicznoprawne, chciałabym uzyskać informacje jaki powinien być dokument i co powinien zawierać  podpisany miedzy rodzicem a szkołą dotyczący opłat za wyżywienie i dodatkowe godziny(powyższej bezpłatnych pięciu godzin)  w punkcie przedszkolnym żeby nie był umowa cywilnoprawną.My jako szkoła do tej pory zawieraliśmy z rodzicami "porozumienie". Czy to jest prawidłowo?

 

Drugie pytanie dotyczy podatku VAT, czy zatem idąc rozumieniem należności publicznoprawnym powinno się uwzględniać przepis art. 52 ust.15 z dnia 27 października 2017r. mówiący o niepodleganiu opodatkowaniu za wyżywienie i czesne za punk przedszkolny w Szkole. ?

z poważanie,

Natalia

 



#2 Guest_Iska

Guest_Iska
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 11:08

A co było zawarte w tym porozumieniu?





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Podatek VAT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych