Skocz do zawartości

wynagrodzenie chorobowe

zus

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 21 październik 2018 - 19:58

Witam,

3 października miałem zaplanowaną od dawna operację, po której dostałem L4 do końca miesiąca. W połowie września zaznaczyłem na umowie zlecenie, że chcę odprowadzać dobrowolnie podatek chorobowy. Dyplom studiów wyższych uzyskałem nie dłużej niż 30 dni przed tym jak zaznaczyłem, że chcę odprowadzać podatek chorobowy, więc chyba przysługuje mi już wynagrodzenie chorobowe po opracji. I tutaj pytanie: do kogo mam wysłać ksero dyplomu? Które oczywiscie potwierdza, że powinno mi już przysługiać wynagrodzenie. Do ZUSu czy do firmy zewnętrznej przez którą jestem zatrudniony?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3587 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 październik 2018 - 08:56

Prawo do zasiłku chorobowego od pierwszego dnia ubezpieczenia

przysługuje:

absolwentom szkół, którzy zostali objęci ubezpieczeniem chorobowym lub przystąpili do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od ukończenia szkoły,

osobom, których niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy,

ubezpieczonym obowiązkowo, którzy mają wcześniejszy, co najmniej dziesięcioletni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego,

posłom i senatorom, którzy przystąpili do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od ukończenia kadencji.

Przede wszystkim to nie jest podatek chorobowy,tylko składka na ubezpieczenie chorobowe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy