Skocz do zawartości

Konto w starym czy nowym banku

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ichchhs

Guest_ichchhs
  • Goście

Napisano 21 październik 2018 - 10:54

Witam,
Gdzie opłaca sie bardziej zalożyć konto bankowe? W ledwo otwartym banku czy w takim , który jest już na rynku od ładnych paru lat czy się sugerować? Bo chciałabym otworzyc nowe konto osobiste ale nie wiem komu ufac

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 10:28

Witam,
Gdzie opłaca sie bardziej zalożyć konto bankowe? W ledwo otwartym banku czy w takim , który jest już na rynku od ładnych paru lat czy się sugerować? Bo chciałabym otworzyc nowe konto osobiste ale nie wiem komu ufac

A co ma tu do rzeczy zaufanie? Tak samo stary bank jak i nowy mogą kiedyś zbankrutować, a wtedy skarb państwa odpowiada za Twoje pieniądze umieszczone w danym banku.

#3 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 24 październik 2018 - 08:38

Banki obowiązuje tajemnica bankowa, tak wiec jeśli obawiasz się,ze Twoje dane wyciekną , to spokojnie.Banki takich rzeczy pilnują bo mogłoby być bardzo duże oburzenie. Wiadomo,ze zawsze jest jakies ryzyko. Jednak w tym względzie jest bardzo niskie.

Najlepiej będzie po prostu skorzystać z takich rankingów, ktore dają możliwosć porównania sobie obecnych ofert banków:

https://www.tanie-ko...ont-osobistych/

Aktualnie najlepsze konto ma nest bank. Wszystko jest tam darmowe. 

#4 Guest_Ofkors

Guest_Ofkors
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 18:30

Moim zdaniem najbardziej opłaca się założyć konto w BGŻ, bo jest prowadzenie za darmo przy koncie optymalnym.

#5 Guest_donka

Guest_donka
  • Goście

Napisano 01 listopad 2018 - 10:12

Moim zdaniem najbardziej opłaca się założyć konto w BGŻ, bo jest prowadzenie za darmo przy koncie optymalnym.

a jak wygląda sprawa z wypłacaniem z bankomatów, które nie są pod bgż? 

#6 Guest_Wacik

Guest_Wacik
  • Goście

Napisano 01 listopad 2018 - 13:55

Jestem w trakcie zmiany banku. Jak radzi sobie aplikacja w bgz? Dużo korzystam ze smartfona i musi to dzialać plynnie i stabilnie. Macie jakies opinie?

#7 Guest_Ofkors

Guest_Ofkors
  • Goście

Napisano 01 listopad 2018 - 20:04

Jestem w trakcie zmiany banku. Jak radzi sobie aplikacja w bgz? Dużo korzystam ze smartfona i musi to dzialać plynnie i stabilnie. Macie jakies opinie?

W mojej opinii radzi sobie bardzo dobrze. Dla mnie jest bardzo intuicyjna i do tego np. przelewy robisz jednym gestem. Możesz sobie ustawić grupę chyba max 5 osób do których możesz wysyłać przelewy bez logowania (jeszcze nie sprawdziłem tej funkcji ale po świętach pewnie przetestuję).

a jak wygląda sprawa z wypłacaniem z bankomatów, które nie są pod bgż? 

Przy koncie optymalnym masz wypłaty za 0zł z bankomatów bgż i planetcash. Jak chcesz mieć za darmo ze wszystkich to musisz juz pomyśleć o koncie maksymalnym.

#8 Guest_Kosmonautka

Guest_Kosmonautka
  • Goście

Napisano 01 listopad 2018 - 21:28

W mojej opinii radzi sobie bardzo dobrze. Dla mnie jest bardzo intuicyjna i do tego np. przelewy robisz jednym gestem. Możesz sobie ustawić grupę chyba max 5 osób do których możesz wysyłać przelewy bez logowania (jeszcze nie sprawdziłem tej funkcji ale po świętach pewnie przetestuję).

o kurcze, ciekawa opcja. Daj znać jak przetestujesz bo jestem ciekawa jak to działa. No i jak jednym gestem robić przelewy ? Przecież trzeba się zalogować , wybrać ' wykonaj przelew' itd.

Przy koncie optymalnym masz wypłaty za 0zł z bankomatów bgż i planetcash. Jak chcesz mieć za darmo ze wszystkich to musisz juz pomyśleć o koncie maksymalnym.

W sumie planetcaschów jest całkiem sporo więc nie powinno być problemów z dostępnością, u mnie na osiedlu chyba z 2-3 są.

A wiecie o co chodzi z tym kredytem odnawialnym w koncie maksymalnym? Co to w ogóle jest i warto się tym interesować?

#9 Guest_kondziokk

Guest_kondziokk
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 11:08

o kurcze, ciekawa opcja. Daj znać jak przetestujesz bo jestem ciekawa jak to działa. No i jak jednym gestem robić przelewy ? Przecież trzeba się zalogować , wybrać ' wykonaj przelew' itd.

W sumie planetcaschów jest całkiem sporo więc nie powinno być problemów z dostępnością, u mnie na osiedlu chyba z 2-3 są.

A wiecie o co chodzi z tym kredytem odnawialnym w koncie maksymalnym? Co to w ogóle jest i warto się tym interesować?

a za granicą jest ich dużo?

#10 Guest_Wacik

Guest_Wacik
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 14:29

Korzystasz z apki na systemie android czy ios?

Rozumiem, że przy koncie maksymalnym wypłaty za granicami też są za darmo ?

#11 Guest_kociak

Guest_kociak
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 12:45

Rozumiem, że przy koncie maksymalnym wypłaty za granicami też są za darmo ?

W maksymalnym masz możliwość wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie. Nie wiem jak to zrobili ale jest :)

Korzystasz z apki na systemie android czy ios?

A co to za różnica jaki system? Na każdym działa tak samo. Funkcje się też nie różnią więc?

#12 sokzzuka

sokzzuka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 17:32

Ja się właśnie zastanawiam nad zmianą banku w ktorym jestem od 12 lat. I widze ze sporo dobrego o bgz jest powiedzine. Może też do nich dołącze...

W maksymalnym masz możliwość wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie. Nie wiem jak to zrobili ale jest :)

Pewnie podpisali jakieś porozumienia. Z tego co widzę chodzi o bgż a to bank z grupy BNP parbias wiec mają argumenty do negocjacji.

#13 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 09:42

Ja się właśnie zastanawiam nad zmianą banku w ktorym jestem od 12 lat. I widze ze sporo dobrego o bgz jest powiedzine. Może też do nich dołącze...

Jak zależy Ci na darmowym prowadzeniu konta i darmowej karcie to faktycznie możesz rozważyć zmianę. Szczególnie jeżeli Twój bank cię zayczna czymś irytować ;)

Pewnie podpisali jakieś porozumienia. Z tego co widzę chodzi o bgż a to bank z grupy BNP parbias wiec mają argumenty do negocjacji.

Na pewno, inaczej by tego nie osiągnęli. Tak czy siak klienci się cieszą i to jest najważniejsze. 

#14 Anakonda22

Anakonda22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 20:21

Ja posiadam od lat konto w Millenium Banku i nie mam na co narzekać. 

#15 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 14:06

Jak zależy Ci na darmowym prowadzeniu konta i darmowej karcie to faktycznie możesz rozważyć zmianę. Szczególnie jeżeli Twój bank cię zayczna czymś irytować ;)

Ale ta darmowość konta na pewno jest czymś uwarunkowana, czyz nie?

Na pewno, inaczej by tego nie osiągnęli. Tak czy siak klienci się cieszą i to jest najważniejsze. 

Jak bank dba o klientów, ulepsza system i wychodzi na przeciw ich potrzebom to logiczne że klienci są zadowoleni :)

#16 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 18:00

Ale ta darmowość konta na pewno jest czymś uwarunkowana, czyz nie?

No właśnie cała sztuka jest w tym żeby wybierać taki bank gdzie nie ma jakichkolwiek warunków, które pozwalają cieszyć się darmowym kontem.

Jak bank dba o klientów, ulepsza system i wychodzi na przeciw ich potrzebom to logiczne że klienci są zadowoleni :)

Fakt. Jeżeli mamy możliwość skorzystać również z najnowszych rozwiązań technologicznych przy korzystaniu z bankowości online czy aplikacji mobilnej to już zupełnie jak w bajce.

#17 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 23 listopad 2018 - 15:52

No właśnie cała sztuka jest w tym żeby wybierać taki bank gdzie nie ma jakichkolwiek warunków, które pozwalają cieszyć się darmowym kontem.

Często te warunki są ukryte w umowie, gdzieś małym druczkiem i jak nie doczytamy to potem zdziwienie :/

Fakt. Jeżeli mamy możliwość skorzystać również z najnowszych rozwiązań technologicznych przy korzystaniu z bankowości online czy aplikacji mobilnej to już zupełnie jak w bajce.

mówisz o płatnościami blikiem ??

#18 Guest_Dorka

Guest_Dorka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2018 - 22:29

Często te warunki są ukryte w umowie, gdzieś małym druczkiem i jak nie doczytamy to potem zdziwienie :/

Dlatego trzeba dokładnie czytać umowy, żeby później po prostu nie było rozczarowania. Te małe druczki są najgorsze ! :/

mówisz o płatnościami blikiem ??

Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale blik wydaje mi się strasznie skomplikowany

#19 Firizir

Firizir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 11:26

Dlatego trzeba dokładnie czytać umowy, żeby później po prostu nie było rozczarowania. Te małe druczki są najgorsze ! :/

Czasem mam wrażenie, że ludzie zapominają czego uczono ich w podstawówce... Czytanie ze zrozumieniem... Przecież to nie jest trudne, a może pomóc uniknąć rozczarować i niesłusznych pretensji skierowanych w stronę banku... Dobrze że ja mam za konto darmo i nie musze się niczym martiwć.

Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, ale blik wydaje mi się strasznie skomplikowany

Blik skomplikowany? Penwie nigdy nie korzystałaś. Wystarczy przepisać kod  z aplikacji i potwierdzić pinem i zapłacone. Kilak sekund to zabiera.

#20 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 20:56

Czasem mam wrażenie, że ludzie zapominają czego uczono ich w podstawówce... Czytanie ze zrozumieniem... Przecież to nie jest trudne, a może pomóc uniknąć rozczarować i niesłusznych pretensji skierowanych w stronę banku... Dobrze że ja mam za konto darmo i nie musze się niczym martiwć.

No to się ciesz , że trafiłeś na takie konto, bo ile jest ludzi którzy myśleli, ze mają free a potem rożne kwiatki powychodziły. 

Blik skomplikowany? Penwie nigdy nie korzystałaś. Wystarczy przepisać kod  z aplikacji i potwierdzić pinem i zapłacone. Kilak sekund to zabiera.

ja tez uważam że blik jest prosty i to super sprawa :) Fajnie że można tak sprawnie dokonywać płatnści.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych