Skocz do zawartości

Wymiar urlopu - 10 letni staż pracy

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 20 październik 2018 - 14:15

Czy ktoś wie, co będzie z moim urlopem w sytuacji:

Do konca listopada jestem zatrudniona u obecnego pracodawcy na umowę na czas nieokreślony. Wykorzystałam u niego 18 dni urlopu. Od grudnia 2018 będę zatrudniona na umowę o prace na okres próbny 3 miesiące. 31 grudnia 2018 mija mi 10 letni staż pracy. Czy u nowego pracodawcy dostanę 6 dni urlopu uzupełniającego, który przejdzie mi na następny rok? Jak będzie wyglądał wymiar urlopu w 2019 podczas trwania umowy na okres próbny (do końca lutego) oraz podczas trwania kolejnej umowy na czas nieokreślony przy założeniu, ze do czasu podpisania umowy na czas nieokreślony nie skorzystam z ani jednego dnia urlopu? Czy dobrze mysle, ze od marca przysługuje mi 32 dni urlopu? 6 dni zaległe (te które dostanę 31.12.2018) 4 dni z okresu styczeń-luty oraz 22 od marca (proporcjonalnie)?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8482 postów

Napisano 20 październik 2018 - 19:52

uzupełniający urlop tylko za grudzień, więc nie będzie to  6 dni,a łącznie z podstawowym  3 dni;

za I-II.2018 = 5 dni

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 09:42

Czyli te dodatkowe, uzupełniające 6 dni tak jakby mi przepadną? :(

Ile w takiej sytuacji będę mieć dni urlopu w 2019?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 09:49

Chodzi mi o to, co się stanie z tymi dniami do których nabywam prawo 31.12.2018 - bo tego dnia nabywam prawo do urlopu uzupełniającego, a od 1.12.2018 będę zatrudniona u nowego pracodawcy.
Witch napisał, ze przysługuje mi urlop uzupełniający za grudzień w wymiarze 1 dnia, ale co z pozostałymi 5 dniami? Przepadają?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 10:04

Chodzi mi o to, ze u obecnego pracodawcy gdybym została, to te uzupełniające 6 dni nalicza mi się 31.12.2018 i przeszłyby na następny rok, czyli miałabym 32 dni urlopu (26 pula od stycznia i te 6 dni które przeszłyby z 31.12.2018 - oficjalne info od kadr...). Tylko zastanawiam się co w sytuacji kiedy nabywam to prawo u nowego pracodawcy, czy dzieje się analogicznie?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 10:18

Przepadają, bo nowy pracodawca zgodnie z kodeksem pracy nalicza ci urlop proporcjonalnie do okresu zatrudnienia u niego, czyli za 1 m-c z wymiaru 26 dni, tj. 3 dni, tym samym zyskasz tylko 1 dzień dodatkowo. Niestety zmiana pracodawcy w roku nabycia prawa do wyższego wymiaru działa na twoją niekorzyść.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:13

Rozumiem. A czy w takim wypadku muszę u obecnego pracodawcy wykorzystać 23 dni urlopu, skoro u nowego pracodawcy będę mieć 3 dni za grudzień?
Czy jedynie 18 dni muszę wykorzystać?

#8 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:14

Według mnie za grudzień należą Ci się dwa dni urlopu, 31.12.2018r. nabywasz prawo do kolejnych 6 dni, muszą doliczyć całość, nie ma liczenia proporcjonalnie, czyli za grudzień masz 8 dni, a na styczeń i luty już łącznie 5 dni urlopu. Na cały okres próbny próbny przypada w Twoim przypadku 13 dni urlopu.

Pozdrawiam

#9 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:25

Aktualnie masz jeszcze wymiar 20 dni czyli u obecnego pracodawcy masz do wykorzystania 19 dni.

#10 Guest_Patrycj

Guest_Patrycj
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:36

Guest_M - tak właśnie myślałam, bo przecież do urlopu uzupełniającego nie ma zastosowania zasada liczenia proporcjonalnego - w dniu nabycia tego prawa dostaje się co do zasady całość dni i tyle, a jeśli akurat ma to miejsce ostatniego dnia roku, tj. 31.12, to te dni po prostu przechodzą na następny rok.
Tak przynajmniej jest u obecnego pracodawcy, ale u nowego powinno być tak samo - tak mi się wydaje...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych