Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie wyjaśniony STAŻ a DOTACJA PUP

DOTACJA STAŻ NIE WYJAŚNIONE PUP UE

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hrupioncy

Hrupioncy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 październik 2018 - 23:42

Witam, przychodzę do Was z pomocą wyjaśnienia jednego problemu. Miałem iść do pracy, podpisałem u pośrednika papierki do szkolenia UE na staż, szkolenia odbyłem, jednak w trakcie pracowałem (wiadomo jak) w pewnej firmie w której zostałem oszukany na pieniążki.
Dlatego też chciałem zrezygnować z tej firmy i w tym nie zaczynać stażu tam a całkowicie z niego zrezygnować, bo w miedzy wpadł mi pomysł na firmę zajmującą się filmowaniem, grafiką komputerową i zdjęciami bo mam do tego umiejętności a w mojej okolicy nie ma czegoś takiego. Teraz pytanie, czy dostałbym dotację z PUP która pozwoli mi kupić sprzęt i budować swój biznes? Otworzenie swojej działalności również zwolniłoby mnie ze stażu z tego co wiem, pytanie jednak czy dostanę w takim układzie dotację.

Jeśli ktoś wie jak to działa z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam! 

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20309 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 październik 2018 - 07:32

A najprościej zadzwonić do Powiatowego Urzędu Pracy i zapytać

#3 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 390 postów

Napisano 18 październik 2018 - 10:27

Jeśli odmówisz przyjęcia skierowania na staż/przerwiesz staż, zostaniesz wyrejestrowany. Utrata statusu oznacza brak możliwości ubiegania się o środki na działalność.

Założenie działalności zwalnia ze stażu, ale chodzi o działalność z własnych środków, a nie dotacji z urzędu.

#4 Hrupioncy

Hrupioncy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 październik 2018 - 11:40

Jeśli odmówisz przyjęcia skierowania na staż/przerwiesz staż, zostaniesz wyrejestrowany. Utrata statusu oznacza brak możliwości ubiegania się o środki na działalność.

Założenie działalności zwalnia ze stażu, ale chodzi o działalność z własnych środków, a nie dotacji z urzędu.

A jeśli pośrednik nie może mi znaleźć pracodawcy, oraz również nie jestem aktualnie zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny

#5 Guest_Gośka

Guest_Gośka
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 11:08

Żeby dostać środki z PUP na własną działalność trzeba:

- mieć status bezrobotnego - od PUP zależy jak długo

- trzeba napisać biznes plan,

- i najważniejsze PUP musi mieć fundusze na ten cel i wybrać akurat Twój pomysł na biznes z kilkudziesięciu innych.

a jeśli samowolnie zrezygnujesz ze stażu - po mimo szkoleń które już odbyłeś - to stracisz status bezrobotnego,

często PUP chce również zwrotu kosztów, jakie ponieśli ( np badań lekarskich).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: DOTACJA, STAŻ, NIE WYJAŚNIONE, PUP, UE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych