Skocz do zawartości

Zaliczka na podatek a brak dochodów

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 20:46

Witam, prowadzę jednoosobową działalność gospodarcza pozarolnicza, od 01.01 pobieram zasiłek macierzyński, nie zawiesiłam działalności, jednakże nie uzyskuje również dochodów.

Dostałam pismo z US o braku zaliczek na podatek dochodowy. Co w tym przypadku? Czy trzeba to wyjaśniać? Przy okazji jak wygląda sprawa z rocznym rozliczeniem?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 październik 2018 - 22:53

Pierwsze słyszę by US wysyłał pisma w sprawie braku zaliczek na podatek dochodowy. To na pewno jest pismo z US ? Najlepiej to zadzwoń do US i zapytaj czy coś musisz wyjaśniać. 

O co pytasz względem rozliczenia rocznego ?

#3 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 05:09

Pismo z US z mojej miejscowości informujące o braku zaliczek na podatek dochodowy od początku 2018 roku i przypominające o obowiązku ich wpłaty. Do tej pory robiłam to co miesiąc. Teraz nie będę dokonywać ich do końca roku, muszę to zgłosić ? Czy to samo wyjaśni się w rozliczeniu rocznym ? Można mieć działalność cały rok na minusie ?
W rozliczeniu rocznym wykaże same koszty - minimalne ale ponoszone co miesiąc, bez żadnych dochodow, będę wiec na minusie - podatek liniowy? Z innych źródeł zasiłek macierzyński... dwa oddzielne PITY? Jakie druki.. ?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 październik 2018 - 07:43

Ty udaj się do tego US i wyjaśnij na miejscu.

Różne rzeczy się teraz dzieją, rzekome oddziały "ZUS" rozsyłają info o rozliczeniu i niedopłacie składek oraz podają konta (fikcyjne) na, które chcą wpłat

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12582 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 październik 2018 - 21:17

Pismo z US z mojej miejscowości informujące o braku zaliczek na podatek dochodowy od początku 2018 roku i przypominające o obowiązku ich wpłaty. Do tej pory robiłam to co miesiąc. Teraz nie będę dokonywać ich do końca roku, muszę to zgłosić ? Czy to samo wyjaśni się w rozliczeniu rocznym ? Można mieć działalność cały rok na minusie ?
W rozliczeniu rocznym wykaże same koszty - minimalne ale ponoszone co miesiąc, bez żadnych dochodow, będę wiec na minusie - podatek liniowy? Z innych źródeł zasiłek macierzyński... dwa oddzielne PITY? Jakie druki.. ?

Być może fiskus zmienił podejście do podatników, stał się bardziej przyjazny i dlatego przypomina o konieczności wpłacania zaliczek na pdof. Skoro nie masz przychodów z dg i brak dochodu, to jasne, że zaliczek nie ma. I dg wyjdzie ze stratą, bo masz koszty. To nie jest dziwne, w twojej sytuacji zrozumiałe. Jak chcesz zadzwoń do US i porozmawiaj o tym.

Jeśli dg masz na podatku liniowym, to zrobisz zeznanie PIT-36L, a z zasiłku rozliczysz PIT-37.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych