Skocz do zawartości

Umowa na czas określony a wypłata

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 15:17

Witam. Na początku wrzesnia podjąłem pracę na okres probny trwający 1 miesiąc. Pracę zakonczylem na początku października. Pracodawca nie przedluzyl mi umowy. Do tej pory nie dostalem wyplaty za wrzesień. Czy pracodawca powinien wyplacic pieniądze oddzielnie za miesiac wrzesien i pazdziernik (oczywiscie proporcjonalnie do ilosci przepracowanych dni) czy może zaplacic całość wynagrodzenia do 10 listopada? Czy jest to zgodne z prawem? Pozdrawiam

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 07:11

Pracodawca powinien zapłacić wynagrodzenie za wrzesień najpóźniej do 10 października, a wynagrodzenie za październik w dniu rozwiązania umowy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 09:10

Mam pytanie, moja córka złożyła wymówienie o pracę z umową zlecenie zawartą na rok czasu po przepracowaniu 1 miesiąca zrezygnowała z pracy, tzn 30 września złożyła wypowiedzenie, do tej pory nie dostała wypłaty za przepracowany miesiąc, czy pracodawca jest zobowiązany wypłacić pieniądze w jakimś określonym terminie czy równie dobrze może to nastąpić kiedy będzie chciał. Dodam jeszcze że w umowie nie ma określonego terminu wypłaty tyko była umowa słowna , że pensja będzie wpływać do 10 dnia każdego miesiąca.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych