Skocz do zawartości

Zerwanie umowy zlecenie

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 14 październik 2018 - 11:59

Witam mam pytanie . Podjęłam nową pracę podpisałam umowę zlecenie od 1.10 do 31.10.2018 r. Niestety nie widzę siebie w tej pracy po prostu się nie nadaję i chciałabym poszukać czegoś innego. Czy mogę zerwać umowę w każdej chwili ? I czy trzeba składać wypowiedzenie na pismie jak przy normalnej umowie o pracę ? Poprostu nie wyobrażam sobie tam pracowac nawet jeden dzien dłużej. No i najwazniejsze czy przysługuje mi wynagrodzenie za przepracowany okres ? Czy pracodawca ma obowiązek zapłacić co jeśli będzie robić problemy ze wzgledu na zerwanie umowy przeze mnie ? Bardzo proszę o rady .

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8481 postów

Napisano 14 październik 2018 - 18:15

sprawdź zapisy w umowie;

https://kadry.infor....y-zlecenie.html

#3 Guest_Opa

Guest_Opa
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 14:45

Czy jeżeli będę chciała zerwać umowę za porozumieniem stron to czy za przepracowane dni dostanę wynagrodzenie ?

#4 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 18:56

Bardzo proszę o poradę.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 październik 2018 - 22:25

Czy jeżeli będę chciała zerwać umowę za porozumieniem stron to czy za przepracowane dni dostanę wynagrodzenie ?

przeważnie za przepracowany czas/godziny dostaje się wynagrodzenie

#6 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 03:09

Rozumiem poprostu słyszałam o wielu przypadkach , w ktorych pracodawca odmawia wypłaty , przepracowalam tam 3 tygodnie i boje sie zostac bez grosza przy duszy . Bałam się , że jezeli to ja składam wyppwiedzenie to pracodawca bedzie miał prawo nie wypłacić mi pensji . Znajomy twierdzi , ze muszą mi zapłacić za przepracowane dni , nie można pracować harytatywnie.

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 październik 2018 - 22:48

właśnie dlatego napisałam, że przeważnie, bo różnie z tym bywa

Ale ty nie miałaś pracodawcy, lecz zleceniodawcę i to on jest w lepszej pozycji niż ty. Jak nie będzie chciał to ci nie zapłaci, firmy wynajdują różne powody.   

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych