Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pracownicy ZUS i prywatne pakiety medyczne

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ivojim

ivojim

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 12 październik 2018 - 06:39

Ostatnio przeglądając oferty pracy trafiłem na takie z ZUS. To co było najciekawsze, że ZUS, czyli instytucja która w zamierzeniu ma finansować pośrednio NFZ i państwową opiekę medyczną - tak naprawdę jest niewydolna. Na tyle niewydolna, że sami muszą wykupować prywatne pakiety medyczne dla swoich pracowników, aby Ci mieli lepszy dostęp do usług medycznych.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 październik 2018 - 07:12

Ostatnio przeglądając oferty pracy trafiłem na takie z ZUS. To co było najciekawsze, że ZUS, czyli instytucja która w zamierzeniu ma finansować pośrednio NFZ i państwową opiekę medyczną - tak naprawdę jest niewydolna. Na tyle niewydolna, że sami muszą wykupować prywatne pakiety medyczne dla swoich pracowników, aby Ci mieli lepszy dostęp do usług medycznych.

Najgorzej jak wypowiedź pochodzi od osoby, która ni w ząb nie rozumie o czym pisze, ani tego dlaczego sa takie pakiety wykupowane ;)

#3 lithery

lithery

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 16 październik 2018 - 06:44

Pakiety są wykupowane, aby była lepsza dostępność do służby zdrowia - to chyba oczywiste. Bo gdyby była lepsza dostępność do państwowej służby zdrowia, nie byłoby konieczności wykupywania takich pakietów.

Mi osobiście podoba się system w singapurski, czyli podstawowa opieka medyczna jest w 100% prywatna, i aby się do niej dostać potrzebne jest prywatne ubezpieczenie. Natomiast leczenie tych zaawansowanych, trudnych chorób finansowane jest z powszechnie pobieranych składek zdrowotnych. Służba zdrowia w Singapurze uchodzi za najlepszą na świecie, najlepiej dofinansowaną. Tutaj ta kwestia jest lepiej opisana: https://www.obserwat...ansze-leczenie/

W Polsce też można wykupić prywatne pakiety medyczne. Koszta oraz zakres można sobie porównać na https://wygodnie.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych