Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spadek po mężu i żonie - kto i jak dziedziczy po małżonku?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672190 postów

Napisano 11 październik 2018 - 12:13

W jaki sposób dziedziczą po sobie mąż i żona? Czy oprócz małżonka do spadku będą miały prawo także inne osoby?

Powrót do artykułu: Spadek po mężu i żonie - kto i jak dziedziczy po małżonku?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:13

Mój mąż zmarł miesiąc temu. Czy mi i synowi należy się spadek po nim jeżeli żyje jeszcze siostra męża?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:16

Mój mąż zmarł miesiąc temu. Czy mi i synowi należy się spadek po nim jeżeli żyje jeszcze siostra męża?

Po mężu dziedziczy tylko żona i syn. Siostra męża nie dziedziczy.

#4 Guest_Stanisława123

Guest_Stanisława123
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 12:49

witam! Chcemy z mężem zporządzić testamęty i wzajemni w razie śmierci któregoś z nas przepisać wszystko sobie nawzajem. Chyba dobrze się wyraziłam - w razie mojej śmierci wszystko co posiadam przekazuję męzowi i odwrotnie. Mamy 5 dzieci i 2 wnuczki czy w przypadku śmierci któregoś z nas one coś dziedziczą? Jezeli tak to proszę o informację. Jeszcze pytanie odnośnie testametu? każdy ma być na osobnej kartce, napisany odręcznym pismem? miejscowość i data? i czy coś jeszcze? Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź!

#5 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:51

W rodzinie jest mąż, żona i dwójka małoletnich dzieci. Poza tym mąż ma syna z poprzedniego związku. W majątku rodzinnym znajduje się dom, samochód i trochę oszczędności - całość objęta majątkiem wspólnym małżeńskim. Załóżmy, że umiera mąż, nie pozostawiając testamentu. Jakie udziały we współwłasności w częściach ułamkowych mieszkania będzie miała żona, a jakie jego syn z poprzedniego związku, przy założeniu, że nikt nie odrzucił spadku?

#6 Guest_Sowa

Guest_Sowa
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2020 - 21:01

Warto najpierw sprawdzić majątek w spadku, ja sprawdziłem przez www.jakispadek.pl

#7 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2020 - 13:12

Po zmarłym ojcu dziedzicz mama w 1/3 + brat w 1/3 + ja w 1/3 Moja mama umarła kilka lat po tacie w takim razie co wchodzi w sklad spadku mamy. Jej 1/2 części majątku + 1/3 majątku po uzyskana z tytułu spadku po tacie? Nigdzie tego jasno nie wyjaśniają!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych