Skocz do zawartości

Mieszkanie i prawa do niego.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 11:27

Witam. Mam następujący problem i spróbuję opisać go jak najlepiej umiem. Mój ojciec rozstał się z moją matka spory czas temu, nie żyją razem, nie mają że soba kontaktu aczkolwiek nie mają rozwodu. Dziś usłyszałem od ojca że chce przepisać całe mieszkanie na brata, brat mieszka z nim a ja już prawie 10 lat "tułam" się po mieście gdyż ja nie chcę z ojcem mieszkać gdyż jest toksyczny, to swoją drogą. Niemniej jednak jestem tam zameldowany ja plus brat plus ojciec. Moja siostra i drugi mniejszy brat są za granicą, wraz z matką. Teraz tak, jak to wygląda w świetle prawa? Zostanę wymeldowany? O coś mam się martwić? Ktoś coś będzie musiał ode mnie wymagać? Bo ja nie rozumiem tematu mieszkań.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:03

Jeśli zmieni się właściciel mieszkania, a Ty będziesz chciał nadal tam mieszkać, to tylko na warunkach, jakie zaproponuje Ci ojca brat. Jeśli nie mieszkasz, a masz jedynie meldunek, to ojca brat może Cię administracyjnie wymeldować, gdyż nie przebywasz pod wskazanym adresem.Meldunek nie daje żadnego prawa do mieszkania. Jeszcze zapytam, czyje jest mieszkanie? Tylko ojca, czy także mamy?Jeśli także mamy, ojciec będzie mógł przepisać na brata tylko swoją część mieszkania.

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:16

No jest to wspólne mieszkanie, ojca i matki. No a co, nie daj Boże, po śmierci rodziców? Mieszkanie będzie tylko i wyłącznie brata? Niemniej jednak dziękuję bardzo za odpowiedzi.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:23

No jest to wspólne mieszkanie, ojca i matki. No a co, nie daj Boże, po śmierci rodziców? Mieszkanie będzie tylko i wyłącznie brata? Niemniej jednak dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zależy od tego, jaką umową przekaże ojciec mieszkanie bratu. Może być umowa dożywocia, wtedy pozostałej rodzinie nic nie będzie się należało. Może być umowa darowizny, wtedy pozostałym żyjącym będzie należał się zachowek.

#5 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 12:41

Dziękuję bardzo za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych