Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roczne przygotowanie przedszkolne 2019 r.


wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32718 postów

Napisano 11 październik 2018 - 07:43

Roczne przygotowanie przedszkolne musi odbyć dziecko 6 letnie. Kwestia rocznego przygotowania przedszkolnego uregulowana została w ustawie Prawo oświatowe. Ustawa ma się zmienić po raz kolejny 1 września 2019 r. Czy zmiany dotyczą również rocznego przygotowania przedszkolnego? Jakie obowiązki mają rodzice? Czy obowiązek można odroczyć?

Powrót do artykułu: Roczne przygotowanie przedszkolne 2019 r.

#2 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 07:43

Czy roczne przygotowanie przedszkolne może odroczyć dziecku 7 letniemu, które jest po prostu zdaniem rodziców jest niedojrzałe aby wychodzić ze środowiska przedszkolnego. Czy zgodnie z nowym Prawem oświatowym takie odroczenie jest możliwe tylko u dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności?

#3 Guest_pedagog

Guest_pedagog
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2019 - 16:19

Artykuł wprowadza czytelników w błąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami n i e m o ż n a odroczyć obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Zgodnie z art. 31 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 i 1078) dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek, ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Żaden przepis nie zezwala na odroczenie tego obowiązku, a autor artykułu zapewne z braku wiedzy pomylił obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci 6 - letnich z obowiązkiem szkolnym.

#4 Guest_Mikroch

Guest_Mikroch
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2019 - 12:52

Czy przygotowanie przedszkolne jest płatne? Pytam bo o ile mi wiadomo do tej pory było tak, że nie było obowiązku opłacania przedszkola podczas obowiązkowego przygotowania przedszkolnego a przedszkole, donktórego chodzi mój syn stwierdziło, że zaszły zmiany i trzeba płacić od tego roku szkolnego.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych