Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minimalne wynagrodzenie w służbie zdrowia

minimalne wynagrodzenie służba zdrowia przychodnia szpital pielęgniarki lekarze administracja

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kadrowa_007

kadrowa_007

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 październik 2018 - 08:54

Witajcie,

w związku z ukazaniem się ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa ta wprowadza minimalne wynagrodzenie dla osób wykonujących inny zawód niż lekarz/pielęgniarka ale uczestniczą w procesie ochrony zdrowia. Beneficjentami tej ustawy mają być m.in sanitariusze, technicy, fizjoterapeuci, sekretarki medyczne, opiekunowie medyczni, ponoć również salowe. Natomiast czy ktoś jest w stanie mi udzielić więcej informacji co z całym pakietem osób pracujących w biurach ? Mówię to o całym sztabie ludzi wspomagających pracę personelu medycznego od kuchni.
Mam na myśli pracowników z działów kadr, płac, księgowości/finansów, zamówień publicznych, osób od marketingu, informatyków, a więc referentów, inspektorów, specjalistów)

Czy tych osób ma również dotyczyć podwyżka do płacy minimalnej? Ustawa tego wprost nie wyjaśnia.

Bo jeśli ustawa ma tylko dotyczyć osób stricte wykonujących zawody wspomagające lekarzy i pielęgniarek, to dojdziemy do komicznej sytuacji kiedy to salowa czy rejestratorka medyczna z podstawowym czy średnim wykształceniem będzie zarabiać ok 1000-1200 zł  brutto w podstawie więcej  od pracownika działu kadr z wykształceniem wyższym, mającego większą odpowiedzialność pracy.

Czy to ma finansować państwo czy szpital z własnych środków musi podnieść pensje do wymaganych przez ustawę?

Dziękuję za odpowiedzi.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 06:38

Po pierwsze nie wspomagasz zawodów medycznych, a prowadzisz obsługę administracyjną.

Po drugie zawsze możesz zostać salową - nawet niedouczonych, choć legitymujących się wyższym wykształceniem przyjmują.

A skoro wywyższająca się kadrowa, mając wyższe wykształcenie, nie potrafi w przepisach znaleźć odpowiedzi na pytanie czy znajduje się w grupie, której dotyczą podwyżki, to zarobki salowej, przewyższające o 1000 jej uposażenie, wydają się jak najbardziej zasadne.

#3 Guest_kadrowa_007

Guest_kadrowa_007
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 15:24

Gdzie jest napisane, że jestem kadrowa ? Błędne myślenie na podstawie loginu :) Jakbym napisała "Królowa Elizabeth", to miałbyś mnie za królową Elżbietę ?
Niemniej dziękuję za złośliwy komentarz ;) Nie trzeba było.

#4 Guest_kadrowa_007

Guest_kadrowa_007
  • Goście

Napisano 08 październik 2018 - 15:27

a i tak mnie jeszcze naszło.. gdyby nie ludzie z biur i obsługa admi istracyjna, to by praca lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, techników itd. nie miałaby racji bytu w szpitalach, przychodniach itd. Sprawy pracownicze, finansowe, oraz te związane z rozliczaniem punktów same się nie zrobią.
Szkoda ze mało kto to docenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: minimalne wynagrodzenie, służba zdrowia, przychodnia, szpital, pielęgniarki, lekarze, administracja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych