Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kogo pracodawca może wyznaczyć do prowadzenia ewakuacji w zakładzie pracy?


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516696 postów

Napisano 02 październik 2018 - 16:57

Pracodawca zamierza wyznaczyć pracownika do wykonywania czynności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników. Biorąc pod uwagę zmiany prawne w tym zakresie, ma jednak wątpliwości co do wyznaczenia konkretnej osoby. Kogo pracodawca może wyznaczyć do prowadzenia ewakuacji w zakładzie pracy?

Powrót do artykułu: Kogo pracodawca może wyznaczyć do prowadzenia ewakuacji w zakładzie pracy?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 16:57

jakie są kary dla pracodawcy za nie wyznaczenie takiej osby ?

#3 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2020 - 14:07

niestety ale art. 237-11a nie wyklucza i nie zwalnia, jak to jest napisane w artykule, pracodawcy z wyznaczenia pracownika do udzielenia pierwszej pomocy. "Art. 237-11a § 1. Pracodawca konsultuje z pracownikami lub ich przedstawicielami wszystkie działania związanez bezpieczeństwem i higieną pracy, w szczególności dotyczące: 3) tworzenia służby bhp lub powierzania wykonywania zadań tej służby innym osobom oraz wyznaczania pracowników do udzielania pierwszej pomocy, a także wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników;" Dz. U.2020 poz.1320



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy